Aivar Rehe: vähem halli pangandust ja rohkem läbipaistvust

20. september 2006, 14:56

Sampo panga juhatuse esimees Aivar Rehe
Äripäeva majanduskonverentsil Äriplaan, et Eesti pangandusest on hallid pankurid
taandumas ja pangandus on kindlasti läbipaistvamaks sektoriks muutunud.

Küsimusele, kas Eestis on veel halle pankureid nagu Ain Hanschmidt, vastas Rehe, et neid on kindlasti vähem ja pangandus tervikuna on nähtav sektor.


Järgnev aasta tugeva positiivse väljavaatega, sõnas Sampo panga juhatuse esimees Aivar Rehe Äripäeva majanduskonverentsil Äriplaan. "Pangandusel tuleb 2007 hea aasta, kui riske näha ja juhtida", ütles Rehe.
"Pangad on seni rõhku pannud tulu teenimisele, kuid kindlasti pole ära unustatud säästmist", märkis Rehe.
Pangad räägivad Rehe sõnul üha rohkem säästmisest ja hoiustamisest. Samas reaalsuses liigub laenamine kiiremini kui hoiustamine. Kõrgete intresside keskkond mõjutab ka hoiuseid. Tähtajaline hoius võib muutuda populaarseks, kui sissetulekud kasvavad.


"Oleme kõrgemate intresside ajastus. Intresside tõus eluasemelaenudes on oluline tegur, sest see mõjutab laenajate maksukoormust. Seda aspekti tuleks jälgida," rääkis Rehe.


Rehe sõnul laenatakse majanduses aktiivselt edasi, kuigi kasvutempod aeglustuvad.
"Eraisikutest laenajate kasv on pikas perspektiivis ebasoovitav," sõnas Rehe. "Olulised oleksid investeeringud tootmisse". Ohuks peab Rehe seda, et 2007.aastal on kinnisvaraarendus veel põhiline sektor. Kinnisvara sektorisse ülekrediteerimisel on võimalikuks ohuks tagasilöögid kinnisvaraturul.
"Laenutooted seotakse tulevikus kindlustustoodetega, seega on oodata põnevat konkurentsi," märkis Rehe.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing