Hansapank alustas T.Rowe Price´i fondide vahendamist

20. september 2006, 13:16

Septembri keskpaigast saavad Eesti jaeinvestorid
osta Hansapanga vahendusel varahaldusfirma T. Rowe Price Global Investment
Services Limited Luxemburgis registreeritud SICAV katusstruktuuri kuuluvaid
fonde, teatas Hansapank.

„T.Rowe Price’i näol on tegemist hea ja usaldusväärse partneriga, kes on jätkusuutlikult pakkunud häid investeerimisvõimalusi edukate aktsia- ja võlakirjafondide näol. Nii otsustasimegi registreerida nende fondid avalikuks pakkumiseks, võimaldamaks ka meie jaeklientidel sinna raha paigutada,” rääkis Hansapanga personaalpanganduse osakonna investeerimise valdkonna juht Artjom Vakulenko.

Artjom Vakulenko sõnul on T.Rowe Price’i suureks tugevuseks kõrgetasemeline ja pikaajalise investeerimiskogemusega meeskond. „Enamik analüütikuid on suure osa oma karjäärist veetnud just seal, mis on tunnistus ettevõtte professionaalsest stabiilsusest,” sõnas ta.

T. Rowe Price Global Investment Services Limited on USA-s Baltimore’is asuva valdusfirma, T. Rowe Price Group’i 100%-ne tütarettevõte. Tegemist on 1937.aastal Thomas Rowe Price Jr. poolt loodud iseseisva avaliku ettevõttega, mis kuulub ka aktsiaindeksisse S P 500. 30.juunil 2006 oli T.Rowe Price Group’i hallatavate varade maht 229,7 miljardit eurot. Ettevõtte hallatavatest varadest ligi 80% on aktsiainvesteeringud, 20% moodustavad investeeringud võlakirjadesse. T.Rowe Price on tuntud eeskätt USA aktsiatesse investeerimise poolest, kus neil on pikk kogemus. Viimastel aastatel on silmapaistvalt head tootlust pakkunud ka varahaldusfirma globaalne ja arenevate turgude fond.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 13:16
Otsi:

Ava täpsem otsing