Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Microsoftil valmis konkurent Google'i otsimootorile

Enn Heinsoo 21. september 2006, 00:00

Windows Live'i otsingumootor hakkab pärast aastapikkust beetatestimist valmis saama.

Live Searchi abil saavad kasutajad otsida uudiseid, pilte, videosid, blogisid ning muud läbi ühe portaali. Uute otsinguvõimaluste eesmärgiks on lihtsustada internetiotsinguid. Muuhulgas jäetakse mällu varasemad otsingud, et järgmistel otsingutel saaks arvestada kontekstiga.

Kuigi uus programm oli beetatestimises üpris lühikest aega, on Microsoft kindel, et on saavutanud piisava edasimineku tarkvara vallapäästmiseks. Nii kinnitas News.com'i andmetel Microsofti projektijuht Derrick Connel.

Live Search on väidetavalt loodud konkurendiks ülipopulaarsele Google'i otsingumootorile, millel on siiani kasutajaid tunduvalt rohkem kui MSN Searchil või teistel otsingumootoritel.

Live Searchilt võib peagi oodata ka Google'ile sarnaseid lisavõimalusi nagu mõistete defineerimine või hoopis videootsing.

Live Searchi kasutades on ka võimalik otsida kindlate parameetritega määratud leheküljelt ning selle kujundus on võimalikult lihtne, koosnedes vaid logost ning vähesest graafikast. Sellegi kujundusvõtte on Google kasutajatele juba omaseks teinud.

Sarnaselt Google'ile, kuhu saab oma kasutajaandmetega sisse logida, saab Live Searchi isikupärastada oma .NETi andmetega, mida paljud kasutavad ka Hotmaili ning Live Messengeri jaoks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:16
Otsi:

Ava täpsem otsing