Rüütlit toetav Sõõrumaa: hing hakkas valutama

21. september 2006, 11:39

Urmas Sõõrumaa ütles, et põhjus, miks ta
lasi tänases Postimehes avaldada Arnold Rüütlit toetava reklaami, on see, et
ühiskonnas toimuv ajas tal lihtsalt hinge valutama.

Sõõrumaa sõnul hakkab kala ikka peast mädanema ja praegune ühiskond on lihtsalt hüsteeriline. "Olen riigitruu inimene. Ühiskonnas sülitatakse presidendi peale ja hiljem isegi ei vabandata. Nii lihtsalt ei tohi käituda," ütles Sõõrumaa.

Sõõrumaa sõnul ei meeldi talle, et praeguses presidendikampaanias on kokku pandud vanad ja endised ning uued ja tublid. "Mina austan vanu inimesi ja mina ei mõista hukka inimesi, kes on elanud nõukogude režiimi ajal". Sõõrumaa tunneb isiklikult Arnold Rüütlit: "Ma pole kõigi nende aastate jooksul näinud, et Arnold Rüütel oleks käitunud inimesena ülbelt või pahatahtlikult. Rüütel oli nõukogude ühiskonnas lihtsalt suur mutter"

Reklaamtekstis on kirjas, et ostetud ajalehepind läks maksma üle 10 000, kuid kõvasti alla 100 000 tuhande krooni. Intervjuus ei soostunud Sõõrumaa täpset summat ütlema.

Reklaamtekstis ründab Sõõrumaa ka meediat: "Ajakirjanikest ma parem ei räägi. Sappi pritsida ja stressi toota oskab igaüks, kamp poliitikuid on läbi ajakirjanduse loonud revolutsioonieelse õhkkonna."

Küsimusele, kas Sõõrumaa nõustub Keskkerakonna juhi Edgar Savisaare arvamusega, et Rüütel ei võistle mitte Ilvese, vaid Kadastiku, Luige ja Rõtoviga, Sõõrumaa ei nõustunud. "Ajakirjanikud siiski vaid vahendavad seda, mis ühiskonnas toimub," sõnas Sõõrumaa.

Nädal aega tagasi avaldas Äripäev küsitluse tulemused, kus oli küsitlenud 16 000 inimest teemal, keda usaldatakse ja keda mitte. 5762 nimetas usaldusväärseks Sõõrumaad, 3345 hääletas tema vastu.

Ostetud reklaampinnal teeb Sõõrumaa nende 5762 vastaja mandaadile tuginedes avalduse. Sõõrumaa kuulutab reklaamis välja konkursi laste toetamisega seotud projektile. "Ma tagan selle finantseerimise mahus 1 miljon Eesti krooni," on reklaamis kirjas.

Sõõrumaa ütles, et talle isiklikult meeldisid Äripäeva küsitluse tulemused väga. "Tean, et olen usaldusväärne inimene nii ettevõtjate kui ka inimeste seas. Olen suhteliselt tagasihoidlik, aga kõikjal kuhu olen sattunud, on mind ikka ettevõtmiste etteotsa paigutatud," rääkis Sõõrumaa.

Sõõrumaal tegi tuju heaks ka see, et tema vastu nii palju inimesi hääletas: "Kokku hääletas mind üle 9000 inimese ja mulle avaldab muljet, et nii palju inimesi võttis vaevaks minu teemal sõna võtta."

Sõõrumaa nimetab ebausaldusväärseteks ettevõtjateks neid, kes ei pea sõna ja kes on kasumiahned. "On palju ärimehi, kellel on raha rohkem kui mul või Oliver Kruudal, kuid neist ei teata midagi, sest nad on oma raha hoidnud kümne küünega endale," ütles Sõõrumaa.

Rüütli toetusavaldus ja üleskutse laste toetamiseks projekt teha ilmusid mõlemad ühel pinnal. Sõõrumaa ütles, et nõustajad soovitasid tal need kaks teadet kokku panna. Sõõrumaa päris valimiskampaaniat Rüütli toetuseks ei kavatse teha ning peale Postimehe teistes lehtedes ei kavatse ta seda reklaamteksti avaldada.
Küsimusele, kas ärimees on mõelnud ka ise poliitikasse minna vastas ta: "Aeg-ajalt olen mõelnud. Samas, kui vaatasin eile Foorumi saadet, siis mõtlesin, et see küll minu koht ei ole!"

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2006, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing