Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Varaait vähendab noorteürituse eelarvet

Pille Rõivas 22. september 2006, 00:00

Aprillis kuulutas Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus välja projektikonkursi "avatud noortekeskus kui varaait", mille algatajaks oli haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakond. Konkurssi toetasid rahaliselt HTMi noorteosakond ja hasartmängumaksu nõukogu.

Varaait on koht, milles on avatud noortekeskuste teenuste mitmekesistamiseks vajalikud vahendid - sportimis- ja matkatarbed, muusika- ja kunstitarbed ning vaba aja veetmise vahendid.

Konkursi eesmärgiks oli Eesti avatud noortekeskuste arendamine ja noortele suunatud tegevusvõimaluste mitmekesistamine. Toetati avatud põhimõttel töötavate ressursikeskuste, nn varaaitade loomist üle kogu Eesti.

Konkursi tulemusel laieneb pakutavate noorsootööteenuste tegevusulatus ja kvaliteet.

Projektikonkurss oli avatud kõikidele avatud noortekeskustele üle Eesti. Projektikonkursi kogueelarve oli 1,45 miljonit krooni. Kokku laekus konkursile 49 taotlust üle Eesti, millest sai toetust 18 noortekeskust.

Varaaida projekti projektijuht ja Põltsamaa Noorteühenduse Juventus juhatuse esimehe Heidi Klampi sõnul näitas äsja tehtud vahekokkuvõte varaaitade kasutamisest, et noored, kes teavad, kasutavad meelsasti võimalust varaaitadest ürituste tarbeks asju laenutada. "Paraku on varaaidad niivõrd uued, et kõik noored veel ei teagi, et laenutus on avatud kõigile noortele ja noorteühendustele," selgitab Klamp.

Kuna varustuse soetamisel anti noortekeskustele kindel suund, siis on üldjuhul teada, milliste ürituste tarbeks saab neid asju laenata. Suundadeks on matkamine, sport, kunst ja helitehnika.

Juhul, kui oma piirkonna varaaidas ei ole mingit teatud asja, näiteks helitehnikat, on seda võimalik laenutada mõnest teisest varaaidast. "Kindlasti peab laenutussoovist varem ette teatama, sest juhul kui seda kohapeal pole, tuleb see mujalt kohale transportida," räägib Klamp. Seega, varaaitadest laenutamine toimub üle-eestiliselt.

Varaaitade olemasolu kajastub eelkõige just noorteürituste korraldamises - võimalus tasuta laenutada vajaminevaid vahendeid kahandab selle võrra ka ürituse eelarvet.

Hiljuti toimus Põltsamaa noortel rattamatk, mille jaoks laenutasid kolm noort jalgrattad varaaidast - kaks kohalikku neidu ning üks vabatahtlik Hispaaniast. Laenutada võib asju ka siis, kui on soov minna sõpradega aega veetma.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing