Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Palmaru propagandafilmile antud toetust tagasi ei nõua

Kadri Jakobson 25. september 2006, 00:00

Palmaru sõnul eksitas tootjafirma sihtkapitali, lubades, et film läheb eetrisse presidendivalimiste päeva õhtul, ent tegelikkuses näidati filmi kinos ja Kanal 2s varem.

"Tegelikult ei rakenda ma mingisuguseid sanktsioone. Kultuuriinimesed peaksid endas kultiveerima rohkem erapooletuse või individualismi vaimu, nii et lauspropagandaga tegelema ei hakata," ütles Palmaru.

Palmaru sõnul esitas dokumentaalfilmi tootnud firma Ikoon Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitalile kolmel korral taotluse 100 000 krooni saamiseks. Esimest korda esitas Ikoon taotluse veebruaris. Taotluses on kirjas, et film "Rüütel" käsitleb Eesti Vabariigi presidendi Arnold Rüütli elu aastast 1960 kuni taasiseseisvumiseni. Nõukogu otsustas eraldada 50 000 krooni.

"Tegijate eesmärk pole filmi tegevuse kaudu osaleda poliitikas ega uue presidendi valimisvõitluses. Tahame teha filmi inimese muutumisest ajas. Film jõuab ekraanile pärast presidendivalimisi, mitte mingil juhul enne," luges Palmaru ette filmi tootja Vahur Laiapea kirjalikud lubadused.

Protokollist on näha, et sihtkapitali liige ja filmi kaasstsenarist Hardi Volmer lahkus hääletamiselt.

Teisel korral esitas tootja Kultuurkapitalile taotluse mais. Sihtkapital raha ei eraldanud. "Stsenaarne plaan on nõrk ja tahetakse näha lepingut ETVga," seisab protokollis.

Kolmandat korda esitas Ikoon taotluse augustis rahastada filmi "Arnold Rüütel. Lõpetamata lause" tootmist ja järeltootmist 100 000 krooniga. Sihtkapital otsustas Ikoonile eraldada 20 000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing