Ilves ei suutnud börsi täna mõjutada

25. september 2006, 14:58

Nädalavahetusel Arnold Rüütli asemel uueks
Eesti presidendiks valitud Toomas Hendrik Ilves ei suutnud täna investorite
käitumist Tallinna börsil mõjutada.

Aktsiahindades täna võrreldes möödunud reedega suuri muudatusi ei toimunud. Suuremate tegijate hinnaliikumised jäid protsendi sisse.

Presidendi vahetumine on asi, mis Eesti majanduskasvu otseselt ja koheselt mõjutada ei saa.

Küll aga võib Ilvese presidendiks tõusmine tõsta Eesti tuntust välismaailma ja ehk seega ka mõningal määral välisinvestorite hulgas. Pikemas perspektiivis võib sealt majandusele ka tulu olla.

9. oktoobril ametisse astuv president on öelnud, et Eesti peaks olema üks nendest riikidest, kes peaks Euroopas rohkem sõna võtma. Arukas ja jõuline tegutsemine välispoliitikas ja tihedamalt välispressis pildi peale sattumine peaks olema kaheldamatult Eesti jaoks positiivne reklaam.

Kui aktiivsuse poolest tänane päev väga ei hiilanud, siis käivet näidati igati korralikult. Suurem huvi oli kolmiku Baltika, Tallinna Kaubamaja ja Merko Ehitus vastu, millega tehti tehinguid vastavalt 10,9; 9,9 ja 10,0 miljoni krooni eest. Kui kaheksakohalist Baltika aktsia käivet võib pidada viimaste nädalate liikumiste taustal juba tavapäraseks, siis jaekaubanduskontsern on käimasoleval aastal näidanud vaid ühel päeval (täpsemalt möödunud nädala teisipäeval) tänasest paremat käibenumbrit.

Kuna kolmiku aktsiahinnad päevaga praktiliselt ei muutunud tuleb aga tõdeda, et müügi- ja ostuhuvi on hetkel balansis.

Paigal püsis ka väga passiivselt kaubeldud Tallinki aktsia (62,12 krooni +0,3%), mille kohta on viimastel päevadel tulnud mitmeid negatiivselt uudiseid.

Möödunud reedel teatas Tallink, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esitas Tallinki tütarfirma vastu 33,5 miljoni kroonise hagi tasumata jäänud tuletorni ja jäämurdmetasude eest.

Lisaks võivad Tallinki töötajad korraldada streigi, kui laevandusfirma juhtkond jätkab laevade viimist teiste riikide lippude alla ja koondab sellega kohaliku tööjõudu.

Seoses Regina Baltika lipuvahetusega on koondatud juba ligi 300 Eesti meremeest

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing