Ansip: riik on Paldiskis toimuvale reageerinud adekvaatselt

28. september 2006, 14:03

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on riigi
tegutsemine Paldiski sadamas oleva laeva Probo Koala suhtes olnud
adekvaatne.

Ansip ütles, et neil pole ülevaadet, mis Elevandiluurannikul juhtus. "See, et laev sõitis prügimäele ja pani prügi seal maha, pole tõenäoline," ütles Ansip.
"See, et laevas on mürgiseid jäätmeid, see on teada fakt. Kuritegu on see, kui jäätmeid käideldakse valesti. Kaldariigid peavad jäätmed vastu võtma. Probleemne on see, kas jäätmed on selle koostisega, mida öeldakse nad olevat," rääkis peaminister.
"Eestis ehk keegi naftajääke prügimäele ei vii."

Paldiski sadamas oleva tankerlaeva Probo Koala mürgine last võis Elevandiluurannikul tappa augustis kuus inimest ning põhjustada tuhandete inimeste haigestumise.
Täna saabus Eestisse Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik Stavros Dimas, kes käib koos keskkonnaministri Villu Reiljani ja keskkonnaametnikega ka Paldiski sadamas.Eile pöördus keskkonnaministeerium laeva kinnipidamiseks justiitsministeeriumi poole, sest esialgsetel andmetel tuvastati Paldiski sadamas seisva aluse Probo Koala kütusetankide pesuveest võetud proovides samu aineid, mis põhjustasid Elevandiluurannikul mürgistuse. Prokuratuur alustas kriminaalmenetlust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 14:02
Otsi:

Ava täpsem otsing