Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Metallitootjad säravad taas

Raivo Sormunen 29. september 2006, 00:00

ABN Amro liitus eile investeerimispankadega, mis soovitavad osta kaevandussektori aktsiaid. Tuhmunud metallitootjad on taas särama löödud.

"Kaevandussektori lugu on tagasi. Kuna taas on hakatatud rääkima maailmamajanduse kasvu tugevusest, on metallid hetkel kohad, kuhu tahetakse investeerida," ütles Bloombergile ICAPi aktsiaturgude juht Chris Tinker.

"Kaevandussektor pakub atraktiivset investeerimisvõimalust. Aktsiate reitingud paistavad olevat liialt madalad," tutvustas eile investeerimisstrateegia nägemust ABN Amro.

Stoxx 600 tooraineindeks on 11. mais saavutatud tipust kukkunud praeguseks 14 protsenti, kuna turgudel on hakatud muretsema Hiina ja USA majandustugevuse jätkusuutlikkuse pärast.

Nii näiteks olid Rio Tinto ja BHP Billiton aktsiaid vajunud käesoleva nädala alguseks tasemeteni, kus viimati liiguti 2005. aasta lõpus.

Kuna alles hiljuti on kaevandussektori aktsiate heast potentsiaalist rääkinud ka investeerimispangad Deutsche Bank ja Goldman Sachs, tõusid eile sektori esindajad korralikult juba kolmandat päeva järjest. Maailma suurim kaevandusfirma BHP Billiton lisas eile oma kontole 1,1%, Rio Tinto Group 1,6% ja Anglo American koguni 2,5%.

Teisipäeval ja kolmapäeval kokku 18% tõusnud ja Hispaania aktsiaturu üleeile ajaloo kõrgeima tasemeni vedanud energiagigant Endesa aktsia andis eile järele 1,4% ja liikus pärastlõunal 34,52 eurol. Ajakirjanduse andmeil otsustab Endesa juhtkond Saksa E.ON aktsiate ülevõtmispakkumise vastu võtta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing