Ühtlaselt mõõdukas tõus

Raivo Sormunen 29. september 2006, 00:00

Viimase kuu jooksul on teise pensionifondide osakud tõusnud keskeltläbi 0,5% võrra. Suurt erinevust "agressiivsete" aktsiafondide ja võlakirjafondide vahel pole olnud.

Küll on aga endiselt suur lõhe aktsialembesemate ja võlakirjafondide vahel. Näiteks esimestes liitumisvoorudes võivad inimeste portfellide mahud erineda ligi 30%.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päeva oli 14. september). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Tabelisse pole lisatud viiendas voorus (enne 2005. aasta 31. oktoobrit) liitunuid, kes on jõudnud raha koguda alles pool aastat. Juhul, kui viiendas voorus osalejad saaks oma fondiosakud maha müüa ja rahaks teha, oleks nad kõik veel miinuses.

Käimas on kuues liitumisvoor, mille käigus on viimane võimalus 1968.-1970. aastal sündinutel. Liituda saab kuni 31. oktoobrini. Täpselt sama ajani on võimalus esitada avaldus ka neil, kes soovivad 2007. aastast suunata oma maksed uude pensionifondi või vahetada oma osakud hoopis teise fondi osakute vastu. Viimasel juhul peab osakuid olema vähemalt 500.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing