Trahvi saanud juustukuningas nõuab taadeldud fotoaparaate

Villy Paimets 02. oktoober 2006, 00:00

ASi Falck Eesti avalike suhete direktor Andres Lember ütles, et fotoaparaadi taatlemisel puudub mõte: isegi kui aparaadi saaks taadelda, pole sellega tehtud fotot ju kuidagi võimalik töötlemiskindlaks taadelda.

Sama kinnitas Eesti Metroloogia Keskasutuse ASi Metrosert juhataja Ain Noormägi: "Taatlemine on mõõtevahendi kontrollimine, kas mõõteviga jääb lubatud piiridesse. Nii, et fotoaparaati küll taadelda ei saa."

Aga kui Teder peaks kohtus võitma, kas siis oleksite valmis fotoaparaate taatlema hakkama? "Ei ole. Taatlemine on täpselt seadusega reguleeritud, majandusministri määrusega on paika pandud mõõtevahendid, mis taatlemisele üldse kuuluvad, teisi vahendeid ei saagi seadusest tulenevalt taadelda," vastas Noormägi.

Teder teatas reedel sekretäri vahendusel, et ei soovi sel teemal rääkida.

Parkimiskontrolöri töö on stressirohke ja konfliktid korrarikkujatega on kerged tekkima.

Paradoksaalsel kombel on suuremad sõimajad ja süüdistajad tihti just ühiskonnas soliidsel positsioonil olevad ja sageli väga tuntud inimesed. Tänagi (neljapäeval - toim.) pidi meie klienditeenindaja kuulama ühe Riigikogu liikme suust lausa ropendamist.

Falcki 12 parkimiskontrolöri teevad Tallinna linnavõimu kehtestatud tasulise parkimiskorra eirajatele kuus keskmiselt 4100 viivistasuotsust

Parkimise algusaja märkimisele lahenduste leidmisega tunduvad mõned liiklejad üksteist suisa üle trumbata soovivat. Üks noormees kirjutas parkimise alustamise aja sõrmega oma tolmuse auto kapotile. Kontrolörid ei osanud tavatule kohale tähelepanugi pöörata ja hakkasid viivistasuotsust vormistama. Samal ajal jõudis kohale ka autoomanik ja juhtis kontrolöride tähelepanu tolmu sisse veetud numbritele. Siiski tuli mehele trahv teha, sest lubatud tasuta 15 minutit parkimisaega oli juba ületatud.

Parkimiskontrolörid on näinud ka autojuhti, kes üritas parkimisaega fikseerida liivakellaga.

Parkimiskella ülesande keeras suisa pahupidi aga üks vene keelt kõnelev noormees, kes helistas Falcki juhtimiskeskusesse ja teatas ärritunult, et oli ostnud parkimiskella, peal puha kirjad "Falck" ja "parkimiskell", kuid see kell ei käi!

Parkimistasu maksmata jätmiseks näib kõlbavat igasugune vabandus, levinuim on kindlasti väide, et juht ei teadnudki midagi tasulise parkimise olemasolust. Üsna haruldane on aga see, kui süü looma kaela veeretatakse. Just nii käitus üks tallinlanna, kes pöördus Falcki poole taotlusega viivistasuotsus tühistada. Naine teatas, et tal polnud aega parkimiskella seiereid seada või mobiiliparkimist alustada, sest tema koeral hakanud ühtäkki kange häda.

Üks kesklinnas töötav poemüüja palus aga parkimistrahvi tühistada, sest ta ei jõudnud kliendi süül parkimiskella "õigeks seada". Naise sõnul hüppab ta tavaliselt iga 15 minuti tagant korra poest välja, et parkimiskella edasi lükata. Seekord aga sattus poes olema "tülikas" klient, kes kuidagi lahkuda ei tahtnud, ja seetõttu jäigi kell keeramata.

Hiljuti aga astus viivistasuotsust välja kirjutavate kontrolöride juurde noormees, küsides, mis toimub, tal on ju ometi parkimiskell olemas. Kontrolöride vastuse peale, et seda ei ole ju kuskil näha, avas mees autoukse, võttis uksetaskust parkimiskella, seadis selle seierid paika ja näitas seda võidukalt kontrolöridele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing