Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Internetireklaami hinnad tõusevad

02. oktoober 2006, 12:12

Internetireklaami hinnad on Eestis jõudsalt
tõusma hakanud, reklaami kallinemist prgnoositakse ka edasiseks.

I poolaastal kasvas internetireklaami maht Eestis 74%, 31 miljoni kroonini, mille üheks põhjuseks on Media House´i arendusjuht Hanno Kindeli sõnul suuremate keskkondade reklaami hinnakirja tõus. Näiteks Neti ja Delfi jäävad oma nädalase auditooriumi suuruselt alla ainult telekanalitele, lausus Kindel. Lähiajal võib hind kasvada veelgi, lisas ta.

Ka internetiturundusfirma Sevenline juht Priit Kallas prognoosib, et lähitulevikus ilmselt internetireklaami kontaktihind kasvab veelgi. Peamiseks põhjuseks on nõudmise suurenemine. „Üha rohkem ettevõtteid avastab, et internet on turunduskanalina väga odav ja annab häid tulemusi," märkis Kallas.

Balti Investeeringute Grupi Pank ASi (BIG) turundusjuht Svea-Elen Peters nõustub Kallasega märkides, et internet pakub võimalust teha suunatud reklaami konkreetse info otsijale ja jõuda nii väiksemate kulutustega õige inimeseni. Petersi sõnul ei ole ükski teine reklaamikanal nii kiire ja paindlik, kui internet.

Delfi Eesti tegevjuht Andrus Raudsalu lausus, et internetireklaam on hetkel kindlalt kõige kiiremini kasvav reklaamivaldkond. Raudsalu sõnul on internetireklaamil rida eeliseid teiste meediareklaamide ees ja kordades madalam kontaktihind, kui näiteks tänasel turuliidril trükimeedial. Raudsalu prognoosib, et suure tõenäosusega jätkub ka 2007. aastal internetireklaami osakaalu kasv üldises meediakasutuses.

Lähemalt homsest Äripäevast.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2006, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing