Olympic kasiino teeb omanik Armin Karu mitmekordseks miljardäriks

Annika Matson 02. oktoober 2006, 07:24

Täna algava avaliku esmaemissiooni (IPO)
märkimise tulemusena kasvab Olympic Entertainmenti väärtus 4,6-5,7 miljardi
kroonini.

Suuromaniku Karu osa hinnaks teeb see vähemalt 2,4 miljardit ning Jaan Korpusovi aktsiate väärtuseks vähemalt 1,3 miljardit krooni.

Kokku pani firma avalikule pakkumisele 14 miljonit aktsiat, millele võib lisanduda veel 1,4 miljonit, kui Hansapank otsustab oma aktsiate ostuõigust kasutada. Kuigi märkimishind jääb vahemikku 63 kuni 75 krooni, saavad jaeinvestorid aktsiaid märkida ainult maksimumhinnaga. Märkimisperiood lõpeb 17. oktoobril. Praegu kuulub Armin Karule 65 ja Jaan Korpusovile 35 protsenti aktsiatest, pärast emissiooni väheneb nende osalus kokku 79,5 protsendile.

Emissioon viiakse läbi korraga kolmes riigis - Eestis, Lätis ja Leedus. See tähendab, et aktsiate omandamisest huvitatud investorid saavad Olympic Casino aktsiaid märkida ka näiteks Leedus.

"Enne pole seda tehtud, enne on aktsiaid pakutud kõigile investoritele Eesti-siseselt, see on ajaloos esmakordne asi. Selles mõttes on see päris oluline verstapost Baltimaade kapitalituru arengus," tõi emissiooni peakorraldaja Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind välja Eesti emissioonide uue taseme.

"Tahame olla esimene börsil noteeritud kasiinofirma Ida-Euroopas ning saada üldse suurimaks Kesk- ja Ida-Euroopa kasiinooperaatoriks. See aga nuab suuri investeeringuid ja omavahenditega me hakkama ei saa," kommenteeris börsiletuleku põhjuseid firma suuromanik ja juht Karu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2006, 07:16
Otsi:

Ava täpsem otsing