Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kuninganna Elizabeth II Eesti visiit on ajaloolise tähtsusega

03. oktoober 2006, 15:12

Kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi
hertsog on Vabariigi Presidendi kutsel riigivisiidil Eestis 19. ja 20.
oktoobril.

Tema Majesteedi riigivisiit on ajaloolise tähendusega - Suurbritannia riigipea külastab Eestit esmakordselt. Visiit rõhutab Ühendkuningriigi ja Eesti Vabariigi vahelisi pikaajalisi ja tihedaid sidemeid, mis said väärika nurgakivi juba ühises võitluses Vabadussõja päevil. Kahe riigi suhted puudutavad kõige erinevamaid valdkondi, sealhulgas koostööd NATO ja Euroopa Liidu raames.

Neljapäeval, 19. oktoobril toimub pidulik vastuvõtutseremoonia Vabariigi Presidendi Kantselei hoone ees ja kohtumine Vabariigi Presidendiga. Õhtul osalevad kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog Briti suursaadiku poolt korraldataval kontserdil ja vastuvõtul Kumus. Vabariigi President koos abikaasaga annab kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi auks piduliku õhusöögi.

20. oktoobril leiab aset mälestushetk Eesti Meremuuseumi seinal asuva Kuningliku Mereväe mälestustahvli ees, seejärel kohtuvad kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog Eesti rahvaga Raekoja platsil, kus toimub vabaõhukontsert "Eesti laulab". Riigivisiidi lõpetavad Tallinna vanasadamas aset leidev Eesti ja Briti ajaloolisele ning tänapäevasele kaitsekoostööle pühendatud sõjaväeline auavaldus ning sealsamas järgnev lahkumistseremoonia.

Kuninganna Elizabeth II ja Edinburgh hertsog siirduvad Eestist edasi Leedu Vabariiki ja Läti Vabariiki.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2006, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing