Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Halb üllatus Merko Ehituse aktsionäridele

Romet Kreek 05. oktoober 2006, 00:00

Merko Ehituse aktsionäre tabas eile ebameeldiv üllatus. Aktsia hind kukkus 5,86 protsenti, 228,75 kroonini ehk 14,62 euroni.

Maksu- ja tolliamet ning kaitsepolitsei otsisid üleeile läbi Merko Ehituse ruumid. Ettevõte ise leidis aega toimunut kommenteerida alles börsipäeva lõpus.

"Merko Ehitus peab lubamatuks spekulatsioonide lekitamist avalikkusele, mis heidavad põhjendamatut varju ettevõtte tegevusele ning on mõjutanud aktsionäride vara väärtust," kirjutas Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik börsiteates.

Olen sellega igati nõus. Kuid spekulatsioonide vältimiseks oleks võinud teavitada investoreid toimunust enne kauplemise algust börsil. Sellisel juhul oleks suurem teadmatus ehk ära jäänud.

Alternatiiviks oleks paluda börsi peatada kauplemine Merko Ehituse aktsiaga erakorralise sündmuse tõttu (ja seoses teadmatusega ettevõtte sees), kuni oluline informatsioon avalikustatakse - täpselt samuti, nagu seda tehakse aktsionäride üldkoosoleku korral.

Kui uudised läbiotsimisest hakkasid meedias levima, oli investorite seas tunda kõhklust. Alguses ei toimunud ühtegi tehingut - justkui kaheldi teadetes või oodati täiendavat informatsiooni. Seejärel tõmmati aktsia hinna müügiäärt madalamale, ostuhuvi kahanes järsult ja läkski tehinguteks. Kuna investorid olid teadmatuses, peeti ilmselt mõistlikumaks müüa ja küsida küsimusi hiljem. Et meie investorid on passiivsed ja likviidsus börsil ülimadal, tuligi aktsia käibeks 1,7 mln krooni, tehinguid tehti 65. Muide, suurim omanikku vahetanud aktsiakogus, oli vaid 1000 aktsiat. Seega peaksid suuremate summade investeerijad enne kümme korda mõtlema, kui kohalikke aktsiaid ostavad - kas aktsiale ka kiire müügivajaduse korral turgu on? See viimane pole muidugi üksnes Merko Ehituse probleem.

Nagu juba tavaks on saanud, oli suurima käibega Baltika aktsia.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing