Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jüri pelmeenivabrik lubab ära toita ümberkaudsed riigid

Kristina Traks 06. oktoober 2006, 00:00

Uvicu juhatuse esimees ja omanik Alexander Musarev ütles, et ettevõtte vana tehas suutis pelmeenidega ära toita vaid Eesti, ekspordiks võimsust ei jätkunud. "Kogu uus tehas on nullist peale ehitatud, vana lammutasime," rääkis Musarev, kes kolm aastat tagasi Eestisse elama kolis ja praegu Eesti kodakondsust taotleb. Uue tehase käivitamisega loodab Uvic Musarevi sõnul toota pelmeene, frikadelle ja kotlette senisest kuus korda rohkem, millest suurem osa ehk 80 protsenti läheb eksporti.

Eksporditurgudeks saavad ettevõtte marketingijuhi Kristjan Alaküla sõnul eelkõige Läti, Leedu ja ehk ka Venemaa. "Kaheksa kuud juba ootame, et Vene veterinaarameti komisjon tuleks meie ettevõtet vaatama ja teeks otsuse, kas me kõlbame Venemaale müüma või tohime müüa ainult Euroliidus," rääkis Alaküla. "Vene turul loodame eelkõige senistele kontaktidele, üks müügikoht võiks olla näiteks O'key (peamiselt Peterburi turul tegutsev O'key hüpermarketikett, mille omanikeringi kuulub ka Eesti ärimees Hillar Teder - toim.)."

Pelmeenitehase eelmise aasta käive oli 64 ja kasum 15 miljonit krooni. Selle aasta käivet Alaküla prognoosida ei julgenud. "Meil ehituse tõttu tootmine vahepeal kaks kuud seisis, kuid käive tuleb kindlasti suurem kui eelmisel aastal," ütles ta vaid. Uue tehase ehitamist finantseeris Uvic lisaks omavahenditele ka pangalaenust ning eurotoetust saadi 15 miljonit krooni.

Uvicus saab praegu tööd 120 inimest, kuid uue tehase avamisega peaks töötajate arv kahekordistuma. Alaküla sõnul pole seni inimeste värbamine Uvicule väga keeruline olnud. "Ka sel nädalal oli üks kohtumine, kus tööle soovijaid oli rohkem, kui meil töökohti pakkuda," rääkis ta.

Uvic on tootnud Jüris pelmeene juba 13 aastat ning lisaks arstiharidusega Alexander Musarevile lööb ettevõtmises aktiivselt kaasa ka tema abikaasa Valentina, kes on välja mõelnud mitmed Uvicus valmistatavate toodete retseptid. Alexander Musarev on Uvicu omanik USAs Delaware osariigis registreeritud Sixcon Corpi kaudu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing