Eesti Post avab ühisettevõte Kasahstanis

10. oktoober 2006, 09:45

Homme avatakse informatsioonilogistikateenust
pakkuv Eesti Posti tütarettevõtte ja Kasahstani Posti ühisettevõte
Elektronpost.kz.

"Kasahstani turul on suurepärane arengupotentsiaal ning meile on see hea võimalus kasutada oma kümneaastast kogemust. Kuna Kasahstan on territooriumi suuruselt üheksas riik maailmas, siis kirjade edastusaja lühendamine on nende jaoks postinduse võtmeküsimus,” ütles Eesti Posti tütarettevõtte Eesti Elektronposti juhatuse esimees Tõnu Kõiv.

Ühisettevõte hakkab Kasahstani turul pakkuma informatsioonilogistikateenust. Põhisuundadeks on digitaalprintimis-, andmehaldus-, otse- ja e-turundusteenused. Ettevõtte käivitamisel rakendati Eesti Elektronposti kümneaastast praktilist kogemust ja Eesti finants- ja telekommunikatsioonituru kogemusi.

Esimene tootmisliin käivitatakse Almatõs. Järgmise nelja aasta jooksul arendatakse välja minimaalselt neljast tootmisüksusest koosnev ettevõtte, mille 10 põhitootmisliini võimaldavad pakkuda laia valiku e-teenuseid: e-arved, otsekorraldused, arhiveerimine, otseturunduse ja andmebaaside haldamisega seotud teenused. Järgmine tootmisliin avatakse tuleval aastal Astanas. "Tulususes on eesmärk mitte langeda alla 15% tootluse esimestel aastatel ja tulevikus hoida tulusust 10% lähedal,” ütles Kõiv.

Eesti Elektronpost on 1995. aastal asutatud Eesti Posti ja Soome Posti tütarettevõte, mille põhitegevuseks on kirikorrespondentsi kiirväljatrükk, ümbrikustamine ja postitamine.

Kasahstanis elab ca 15 miljonit inimest, neist enamus hajusalt üle suure territooriumi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing