Maapanga pankrotihalduri kuutasu on 240 000 krooni

10. oktoober 2006, 07:36

Vandeadvokaadid Maire Arm ja Helmut Pikmets
teenivad Maapanga pankrotimenetlusega Eesti kõigi aegade suurima pankrotihalduri
tasu, saades kumbki 23,6 miljonit krooni, kirjutas tänane Äripäev.

Seega kujuneb mõlema halduri kuutasuks seni kaheksa aastat ja üks kuu kestnud pankroti menetlemise eest 243 000 krooni.

Maire Arm ütles, et tegu ei ole puhtalt töötasuga. "See tasu sisaldab ka kõiki haldurikulusid, alates bürookuludest ja lõpetades transpordikuludega, mis samuti pole väikesed," selgitas Arm. "Samuti oleme osa rahast juba kätte saanud ning kindlasti peame Maapanga pankrotiga edasi tegelema veel vähemalt kaks aastat." Arm soostus väitega, et Maapanga pankroti menetlemine on olnud tema elutöö.

Möödunud nädalal kinnitas Harju maakohtu kohtunik Koidula Laurisaar Maapanga pankrotimenetluse lõpparuande ja määras mõlemale pankrotihaldurile lõplikuks tasuks veidi alla kahe ja poole protsendi pankrotivara suurusest.

"Haldurid jätkavad oma tööülesannete täitmist, sest osa kohtuprotsesse on pooleli ning ilmselt laekub pankrotivarasse veel raha," ütles kohtunik Laurisaar.

Seaduse kohaselt on halduri tasu ülemmäär pankrotivara puhul, mille suurus ületab 10 miljonit krooni, kuni 5 protsenti varast.

Maapanga pankrotivarasse on laekunud kokku 972 miljonit krooni. Maapanga võlausaldajatele on hüvitatud kokku 812 miljonit krooni. Viienda järgu nõudeid on nelja jaotisega hüvitatud 60 protsendi ulatuses. Kokku kaitsti Maapanga vastu nõudeid 1,3 miljardi krooni eest. Maapank pankrotistus 1998. aasta augustis.

Maapanga pankrotihaldurite tasu on suurim, mida seni on pankrotihaldurid eales saanud. Seni olid ühe menetluse eest enim teeninud EVEA Panga pankrotihaldurid Villu Tragon ja Maidu Kaasik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. October 2006, 07:35
Otsi:

Ava täpsem otsing