Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tuiksoo: maanaised tuleb tööjõuturule tagasi tuua

Annika Matson 13. oktoober 2006, 15:22

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo sõnul
tuleb hetkel mitte töötavad maanaised tagasi tööle aidata, teatas ministeerium.

"Maanaiste ühendused võiksid pöörata suuremat tähelepanu naiste tööhõive tõstmisele, milles ettevõtluse arendamisel on kahtlemata oma koht," rõhutas Tuiksoo tänasel rahvusvahelisel seminaril Pärnus.

Oma ettekandes, mis käsitles teemat maanaiste võimalus kaasaegses ühiskonnas, tõi Tuiksoo välja mõtlemapaneva statistika. ”Kui maaelanikkonnast moodustavad naised 51% ja hõivatutest 33%, siis võib järeldada, et suur osa naisi on liikunud mitteaktiivsete hulka – näiteks jäänud kodusteks, loobunud tööotsimisest vms. Just nende naiste tööturule tagasitoomine võiks olla maanaiste ühenduste üheks oluliseks töösuunaks, näiteks läbi info jagamise ning koolituste korraldamise.” rõhutas minister Tuiksoo.

Konkreetse abina ettevõtluse arendamisel märkis minister riikliku arengukava meedet 3.3 “Maapiirkondade majandustegevuse mitmekesistamine”, mis annab maanaistele lisavõimaluse saada toetust oma ideede teostamiseks.“Mainitud meetmest toetatakse maaturismi arendamist, käsitöönduslikku tegevust ja toiduainete tööstust,” märkis Tuiksoo ning rõhutas 2007-2013 maaelu arengukava tähtsust konkurentsivõimelisuse edendamisel ning maaelu mitmekesistamisel, sh ettevõtluse arendamisel.

Minister rõhutas mõttelaadi tähtsust mitteaktiivsete naiste naasmiseks tööellu ning ettevõtlusesse.“Kui me suudame naistesse sisendada eneseusku, et nad hakkaksid mõtlema uute võimaluste peale ning näitaksime ära ka teed nende realiseerimiseks, siis oleme juba astunud pika sammu edasi,” selgitas Tuiksoo. “Loodan, et maanaiste ühendustel on jõudu neid muutusi esile kutsuda”.

Tuiksoo avaldas tänu ja tunnustust maanaiste ühendusele, et nad aitavad kaasa küla- ja kodukultuuri taastamisele ning seltskondliku tegevuse arendamisele. Selline tegevus omakorda positiivset mõju avaldanud maaelu mitmekesistamisele ja paranenud on maaelu kvaliteet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2006, 15:21
Otsi:

Ava täpsem otsing