Savisaar tahab karmistada korteriühistute reegleid

Annika Matson 17. oktoober 2006, 11:06

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar
Savisaar leiab, et tuleb rangemalt reguleerida korteriühistute tegevus ning
sekkuda aktiivsemalt omavalitsuste ehitusjärelevalvesse.

Täna Eesti Korteriühistute IX Foorumil peetud avakõnes kinnitas Savisaar, et riik peab seadustega rangemalt reguleerima korteriühistute tegevust ning sekkuma aktiivsemalt omavalitsuste ehitusjärelevalvesse.

Savisaar ütles, et mõnikord kasutavad korteriühistud neile seadustega antud avaraid tegutsemisvõimalusi ja õigusi moel, mis riivab elanike õigust omandile ning kus elanikud on sisuliselt jäetud ilma võimalusest kontrollida juhtorganite laenuvõtmist. "Selline olukord korteriühistute tegevuses ei või enam jätkuda ja riigil tuleb korteriühistute tegevust seadustega rangemalt reguleerima hakata," märkis Savisaar.

Elamumajanduse uut kava tutvustanud ministri sõnul kavatseb riik toetada ka munitsipaalüürielamufondi suurendamist, et aidata kohalikel omavalitsustel majutada sundüürnikke ja majanduslikult vähekindlustatud inimesi. Kolmanda tähtsama valdkonnana rõhutas Savisaar vajadust riikliku kava järele, millega suunataks ja toetataks uute elupiirkondade arengut. „Pärast iseseisvuse taastamist on elurajoonid linnaruumi sobitunud mõnigi kord kaootiliselt, sõltuvalt arendaja paremast, küllalt kitsarinnalisest äranägemisest,” rääkis Savisaar. „Linnaruumi paremaks planeerimiseks tahab riik hakata ka hoolsamalt jälgima, kuidas omavalitsused ehitusjärelevalvega toime tulevad.”

Savisaar nimetas riigi prioriteediks vanade korterelamute seisukorra parandamist. „Nende elamute rekonstrueerimist tuleb toetada kiiremas korras, sest sellistes amortiseeruvates majades elab suurem osa Eesti elanikkonnast.” Ministri sõnul on praegune uute eluruumide ehitamise tempo hoolimata suurest ehitusbuumist kordades väiksem kui 1970ndatel ja 1980ndatel aastatel.

Uus elamumajanduse kava valmis majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel ning koostöös Korteriühistute Liidu, Kinnisvara Haldajate Liidu ja teiste partneritega ning see käsitleb elamupoliitilisi arengusuundi aastateks 2007–2013.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2006, 11:05
Otsi:

Ava täpsem otsing