Kasiinokuningas Karu tõusis Eesti esirikkuriks

Annika Matson 18. oktoober 2006, 16:41

Täna selgusid Olympic kasiino aktsiate
märkimistulemused ning arvestades kasiinofirma aktsia märkimishinda 73 krooni on
suurim omanik Armin Karu osalus väärt 2,8 miljardit krooni.

Äripäeva arvestuste kohaselt on ehitusfirma Merko Ehituse suuromaniku Toomas Annuse vara väärt 2,2 miljardit krooni. Äripäev arvestab vaid osalusi Eesti ettevõtetes.
Olympicu asutajatele Karule ja Jaan Korpusovile jääb pärast emissiooni 60 miljonit aktsiat, milliste väärtus on kokku 4,38 miljardit krooni. Karu osaluse väärtuseks on 2,8 miljardit krooni. Ja Karu andis tänasel märkimistulemusi tutvustaval pressikonverentsil mõista, et tema varandus kasvab veelgi. "Isiklikult usun, et aktsia hind esimesel börsipäeval tõuseb, sest paljud suured välismaised fondiinvestorid jäid aktsiatest ilma ja nemad tulevad ehk turult ostma," kommenteeris Karu.

Karu sõnul on eriti meeldiv see, et Lääne ja Eesti pensionifondid otsustasid Olympicu aktsiaid märkida ja neil ei tekkinud mingeid eetilisi probleeme.

Olympic kasiino aktsia esimene börsipäev on esmaspäeval, 23 oktoobril.

Olympic kasiino sai tänu börsile tulekule juurde ligi 5000 uut aktsionäri.

Karu ütles tänasel pressikonverentsil, et ta märkis Olympicu aktsiaid oma kolmele lapsele ja abikaasa Kaia Karule. Igaüks sai 1000 aktsiat. Karul on kolm last: 21aastane Ines, 19aastane Erik ja 5aastane Kati.

Olympic kasiino aktsia märkimishinnaks kujunes 73 krooni. Erainvestorid märkisid emissiooni üle kolmekordselt, institutsionaalsed investorid 7,5kordselt.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing