Meelis Mandel: Raha ei haise

18. oktoober 2006, 16:59

Raha ei haise, iseloomustab Äripäeva
uudistetoimetuse juht Meelis Mandel kasiinoketi Olympic edukat aktsiate avalikku
emissiooni.

Olympicu aktsiamüük osutus oodatult edukaks, tuhanded eestlased ostsid aktsiaid otse, sajad tuhanded pensionifondide kaudu. Mis nüüd edasi saab?

Armin Karu kirjutab neljapäevases Äripäevas, et nüüd võiksid Olympicu aktsionärid hakata mõtlema, mida nad saaksid teha ettevõtte jaoks. Lahti seletatult, võiksid mängima hakata. Ja ühtlasi ka kasiinonduse renomeed üles vedada.

Vaidlen siinkohal Olympicu börsileminekuga Eesti esirikkaks tõusnud Karule vastu. Mitu mu tuttavat märkisid Olympic Casino aktsiaid, kuigi ise kasiinodes ei käi ja üldse sellist äri jälestavad. Lihtsalt, et teenida nende pealt, kes kasiinodes kaotavad. Raha ei haise, ütleks selle peale. Kuigi ütlus on originaalis seotud avalike tualettidega, näitab Olympicu aktsiamüük, et raha teenimise lootuses sunnitakse südametunnistus vaikima.

Igaks juhuks täpsustan - ma isiklikult ei jälesta kasiinondust. Tegemist ju ikkagi ettevõtlusega. Küll aga loodan sellegipoolest, et vaimustus aktsiate esmasmüügi edust ja aktsia tõenäolisest tõusust börsi avanedes esmaspäeval ei kandu üle kasiinondusele endale. Vähemalt Eestis. Et me ikka meenutaks aegajalt endale seda "mängu ilu", mis kasiinode omanikele raha sisse toob.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 19:31
Otsi:

Ava täpsem otsing