Töötajad firmapeole ettevõtte transpordiga

Triin Raestik 19. oktoober 2006, 00:00

Töö iseloomust johtuvalt ei saa Falcki avalike suhete direktori Andres Lemberi sõnul kahjuks kõik Falcki töötajad mitte kunagi ühekorraga üritusel osaleda.

"Ei saa me ju jätta oma kliente kaitseta. Kuid umbes tuhatkond inimest on suvepäevadel ikka kohal," ütleb Lember.

Falcki suvepäevad korraldatakse Falck Eesti kontserni kõigi ettevõtete töötajatele, keda kokku on üle 4000. Lisaks korraldab Falcki kontsern iga aasta detsembris ka piduliku aastalõpugala, millel osalejaid on samuti tuhande ringis.

Galal tunnustatakse tublimaid töötajaid, jagatakse kontserni teenetemärke, kuulatakse-vaadatakse Eesti tippartistide esinemisi ja nauditakse pidusööke. Mullu oli Falcki aastalõpugala Vanemuise kontserdimajas, ent tänavu, mil ettevõtte tähistab oma viieteistkümnendat tegevusaastat, toimub see tõenäoliselt Estonias. Lisaks peavad kontserni ettevõtteid väiksemaid jõulupidusid oma töötajate ringis. Ja muidugi korraldatakse eraldi jõulupeod ka töötajate lastele.

Lember lausub, et loomulikult ei keela keegi töötajail kontserni üritusele sõiduks oma transporti kasutada, kuid alati saab üritustele ka firma poolt tellitud bussidega. "Nii on odavam, keskkonnasäästlikum ja ohutum," on Lember veendunud.

Elisa Mobiilsideteenused ASi suhtekorraldusjuht Regina Salmu räägib, et Elisas toimub töötajatele mitmeid üritusi, kuhu on kaasatud kogu personal. Ettevõttes töötab ligi 330 töötajat ja üle Eesti on firmal 21 esindust.

Traditsioonilised üritused on näiteks jõulupidu, laste jõulupidu, suvepäevad ja Elisa Perepäev. Samuti võib firma ürituste alla liigitada ka kogu ettevõtte töötajatele suunatud infopäeva, mis toimub üks, vahel ka kaks korda aastas.

Ürituste läbiviimiseks üritatakse iga kord leida uus ja huvitav peopaik ning originaalne, kogu üritust läbiv teema.

"Uute peopaikade leidmine ei ole muidugi kõige lihtsam ülesanne, eriti arvestades suurt osalejate hulka. Seetõttu on üritused toimunud mitmetes Eesti paikades," lausub Salmu. Suvepäevad on veedetud näiteks Käsmus, Varemurrus, Kauksi rannas, Otepääl. Jõulupeod peetakse enamasti pealinnas, kuid näiteks eelmise aasta üritus toimus hoopis Haljala rahvamajas.

Suurem osa Elisa personalist töötab Tallinnas ning väljaspool pealinna toimuvatele üritustele jõudmiseks on alati tellitud transport ettevõtte poolt. Kõikidele maakonna töötajatele aga kompenseeritakse sihtkohta jõudmine.

Kui peopaigaks on Tallinn, organiseerib Elisa kaugemalt tulnutele ka öömaja.

Eesti Energia suvepäevad korraldatakse kogu ettevõtte personalile ning rahvast tuleb kokku kõikjalt üle Eesti.

Eesti Energia sisekommunikatsioonijuht Tiiu Allikmäe kinnitab, et nagu Falckis ja Elisas, on ka nende firma korraldanud soovijatele transpordi suvepäevadele sõiduks. Oma autodega tulijatele mõeldes aga organiseeritakse kohapeal kindlasti parkimisvõimalus.

Bussireisid OÜ transpordispetsialist Raivo Avango soovitab tellida firmapidu või -üritust korraldades kindlasti osalejate transpordiks buss, sest sel juhul algab üritus juba bussis ja nii on võimalik pikendada suurepärast pidu bussisõidu võrra.

Kuna Eesti Post on oma enam kui 4000 töötajaga üks suuremaid tööandjaid Eestis, on ühisürituste organiseerimine päris suur ettevõtmine. Seda enam, et töötajad on ühte punkti ja ühel ajal vaja kokku saada kõikjalt üle Eesti.

Jõulude ajal on meil aga hoopis aasta kõige kiirem tööaeg, et kõik jõulupakid ja -kaardid kohale toimetada, seetõttu üle-eestilist ettevõtte jõulupidu meil ei olegi.

Küll aga on meil kujunenud traditsiooniks kohtuda üks-kaks korda aastas.

Üsna uus ja kõiki töötajaid hõlmav traditsioon on Meie Postipäev, mida peame aasta kõige olulisemaks ürituseks ettevõttes. Ainus sobiv koht selleks on Saku Suurhall, sest mujale siseruumidesse me lihtsalt ära ei mahuks. Kogupäevaüritus on infotainment'i stiilis ehk meelelahutuslikus laadis ettevõtte ja töötajate jaoks olulistel teemadel rääkimine, töötajate motiveerimine ja erilisel kohal nende tunnustamine. Päeva jooksul on palju muusikat, mänge, söögipausid.

Üritus on ühepäevane ja iga kord tingimata pühapäeval, sest posti tuleb ju kodudesse toimetada kuuel päeval nädalas, mistõttu pingutame eriti selle nimel, et töötajad tahaksid Postipäevale tulla ega tunneks sellel ainsal vabal päeval igavust või tüdimust.

Iga regiooni juhtkond organiseerib maakondadest ja teistest linnadest tulijatele bussid, et tulemine võimalikult mugavaks teha. Oma transport tuleks ehk vaid siis kõne alla, kui oleks tegemist paarikümne inimese kogunemisega.

Ehkki meie suvepäevad pole nii suure osavõtjate arvuga kui Postipäev, oleme sellelegi minekuks alati ettevõtte poolt bussid muretsenud.

Teeme seda, kuna transport firma poolt on peoliste jaoks kindlasti kõige muretum võimalus. Jääb ära organiseerimise mure, bussis on seltskonnaga kindlasti lõbusam ning selge on ju seegi, et õhtustel pidudel tarbitakse enamasti ka alkohoolseid jooke.

Loomulikult on alati aga neidki, kes eelistavad oma autoga tulemist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:21
Otsi:

Ava täpsem otsing