Balti riikide parim sommeljee töötab Balthasari restoranis

Heidi Vihma 20. oktoober 2006, 00:00

Eelmisel nädalavahetusel võistlesid esmakordselt omavahel Eesti, Läti ja Leedu sommeljeed. Eestlased olid tugevamad: esimene ja kolmas koht oli meie.

Parimaks osutus Urvo Ugandi, mitmekordne Eesti võistluste võitja, kolmandaks jäi Kristjan Markii, mõlemad restoranist Balthasar. Teise koha sai lätlane Gints Sniedze, kellel on ligi kümneaastane sommeljeestaaþ. Osalejate kogemustepagas oli ebavõrdne: Eestis on sommeljeede võistlusi korraldatud juba viis aastat, Lätis ja Leedus toimusid need sellel aastal esmakordselt.

Niigi esindusliku ürituse muutis eriliseks asjaolu, et kohal viibis ka Rahvusvahelise Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kostas Touloumtzis, kellele jättis Eesti noor veinikultuur hea mulje ning Touloumtzis kiitis siinset kiiret arengut ja positiivset suhtumist.

Võistluste peakohtunikuks oli Mischa Billing Rootsist, Rahvusvahelise Sommeljeede Assotsiatsiooni peasekretär. Tema hinnangul olid finalistide baasteadmised head, mõnevõrra nõrgemaks jäi tänaste veinitrendidega kursisolek.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing