Endla juubel kestab terve nädala

Ülle Hallik 20. oktoober 2006, 00:00

Vanuselt kolmas Eesti kutseline teater, Endla, tähistab tuleval nädalal oma 95. sünnipäeva. Sel puhul juhtub Pärnus nädala jooksul nii mõndagi: valgusmäng, viktoriinid, nardõturniir, esietendus ja palju muudki.

"Kuna käsil on eesti teatri sajas aasta, siis otsustasime tähistada seda suuremalt, kui ehk kombeks on," rääkis Endla pealavastaja Tiit Palu ning lisas, et ilmselt ei kahtle keegi selles, et teater elab sama nooruslikult välja nii oma sajanda sünnipäevani kui ka palju kauem veel.

Endla sünnipäev on 23. oktoobril ning sel päeval algavad ka juubeliüritused. Esmaspäeva õhtul kell 7 on kõik teatrisõbrad oodatud Endla ette Keskväljakule, et saada osa veidi enam kui veerandtunnisest valgusetendusest. Tegelikult oodatakse publikut juba paarkümmend minutit varem, sest siis võib suurel ekraanil näha videoprogrammi Endla ajaloost. Pärast valgusetendust võõrustab juubilar külalisi teatrikohvikus, kus pakutakse suupisteid ning saab elada kaasa Endla Kantriansambli etteastele.

Teisipäeva õhtul kogunevad teatrisse Pärnu mälumängurid, pealtvaatajatel on võimalus jälgida, kui kõvad teadmised on neil teatrist ja teatritegijatest. Mälumängu vaheajal ja pärast seda esineb ansambel Airi Allvee ja Sõbrad.

Kolmapäeval saavad end eelnevalt registreerinud teatrisõbrad heita pilgu teatrimaja neisse paikadesse, kuhu publiku silm tavaliselt ei ulatu. Ekskursiooni juhivad Endla direktor Ain Roost ja pealavastaja Tiit Palu.

Neljapäeval on Teatrikohvikus huvilistega kohtumas Eesti arhitektuurimuuseumi direktor Karin Hallas-Murula, et rääkida Pärnu teatrihoonetest Eesti arhitektuuriloos. Reedel tulevad näitlejad rahva ette nardõturniiri pidama. Asjatundjad jagavad selgitusi, mis mäng see õieti on, millega lava taga vabu momente täidetakse.

Juubelinädala kulminatsioon on laupäeval, kui esietendub Friedebert Tuglase "Väike Illimar". Põhjuseid just selle tüki etendamiseks juubeli puhul on lavastaja Tiit Palu sõnul mitmeid. Tegemist on ühe helgema lapsepõlvemälestusega eesti kirjanduses üldse.

Enne esietendust võib teatrikohvikus endise endlalase Aarne Ükskülaga kohtuda, etendusele järgneb sünnipäevapidu, kus tantsuks mängib Estonian Dream Girls Band koos Jaak Johansoni ja Kalle Kleiniga.

Nädala sees on lisaks eelpool mainitud üritustele kavas tavapärased etendused, igal õhtul pärast etendust võib kohvikus elavat muusikat nautida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing