Ford sai 5,8 miljardit dollarit kahjumit

24. oktoober 2006, 15:49

Ameerika autotootja Ford teenis kolmandas
kvartalis rekordilise 5,8 miljardit dollarit kahjumit, vahendas Postimees
Online.

Nii suurt kahjumit pole Ford ühe kvartaliga kunagi varem teeninud, näiteks mullu kolmandas kvartalis tuli korstnasse kirjutada 284 miljonit dollarit. Fordi juht Alan Mulally pidi tulemusi esitlema, olles ise vähem kui kuu aega juhiametis.
"Sellised majandustulemused on vastuvõetamatud," teatas Fordi vastne juhatuse esimees Alan Mulally. Ta lisas, et Ford kavatseb edaspidi hoolikamalt autoostjate soove kuulata ning toota autosid, mida inimesed tõesti tahavad.
Suure osa kahjumist andis Fordi restruktureerimiskava Way Forward - erakorraline kahjum moodustas summast ligi kaks kolmandikku.
Suurim osa kahjumist pärines AFP ja Reutersi andmetel Põhja-Ameerikast - kaks miljardit, Aasia ja Aafrika aitasid kaasa 56 miljoni dollarilise kahjumiga. Plusspoolel oli Ford Lõuna-Ameerikas (222 miljonit dollarit), samuti oli plussis Mazda (40 mln USD). Euroopas oli Fordi kahjum 13 miljonit dollarit.
Kuuekordselt suurenesid Premier Auto Group kahjumid, eelmise aasta 108 miljonilt dollarilt tänavu ligi 500 miljonile.
Positiivsel poolele oli Fordi finantseerimisüksus Ford Motor Credit, mis sai 262 miljonit dollarit kasumit, seda on vähem kui eelmisel aastal, mil kasuminumbrid ütlesid 577 miljonit dollarit.
Ettevõtte käive autotootmisest vähenes 32,6 miljardi dollarini aasta varasemalt 34,7 miljardilt. Kvartaliga müüdi 1 511 000 autot, aasta varem 1 531 000 autot.
Järgmiselt kvartalilt oodatakse ettevõttelt tulemuste halvenemist või püsimist samal tasemel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2006, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing