Kindlustaja sidus lapsed LHV penisonifondi külge

Annika Matson 24. oktoober 2006, 14:50

Kolmes Viljandi koolis pensionifonde
tutvustamas käinud kindlustusfirma InBro Partners esindaja meelitas
õpilased liituma LHV pensionifondiga, pakkudes neile 500-kroonist kinkekaarti,
kirjutab ajaleht Sakala.


Lisaks kohustusliku kogumispensioni lepingule sõlmis InBro Partnersi struktuurijuht Maia Paavel noortega lisalepingu, mis kohustab neid viie aasta jooksul olema LHV fondiga seotud, vastasel juhul tuleb neil 500 krooni ehk kinkekaardi väärtus tagasi maksta.

Anonüümseks jääda soovinud maagümnaasiumi abituriendid Mari ja Linda (nimed muudetud) rääkisid, et ühiskonnaõpetuse tundides käisid paar nädalat tagasi kindlustusfirma esindajad, kes tutvustasid LHV-d parimast küljest ja näitasid kõiki teisi pensionifonde halvematena.


"Nad ütlesid, et kui liitume LHV fondiga, saame Euronicsi või Sportlandi 500-kroonise kinkekaardi," kõneles Mari. "Nad rõhutasid, et teised fondid kingitusi ei paku. Minu klassiõde sõnas sellele naisele, et ei ole sobilik ainult ühest fondist rääkida. Naine kostis seepeale, et kui nemad ei oleks tulnud, oleks tulnud keegi teine."
Lindat meelitas Hansapanga fondi LHV oma vastu vahetama kinkekaart. "Mulle rääkis see naine, et tal on leping kõigi pensionifondidega, aga tema peab tutvustama ainult turu parimat. Ta ütles ka seda, et kui ma lepingust loobun, tuleb mul kinkekaardi raha tagasi maksta."

InBro Partnersi struktuurijuht Maia Paavel sõnas, et on lisaks Jakobsoni ja maagümnaasiumile käinud kõnelemas Vana-Võidus kutsekoolis. "Rääkisin tunnis kõikidest sammastest ja pensionisüsteemist ning LHV-ga liitumine oli soovitus, mitte kohustus," selgitas ta. "Lapsed said aru, et LHV-l on kõrgeim tootlikkus, ja ma pakkusin neile võimalust sellega liituda."
Paaveli jutu järgi on ühest klassist liitunud kõige rohkem kümme noort ja kõik nad on valinud LHV fondi. "Mul on neist lastest kahju, sest mõne oli riik liitnud kohustuslikus korras loosi teel teiste fondidega. Mina andsin neile võimaluse ise fondi valida."

LHV Pensionifondide juht Tõnno Vähk lausus, et kinkekaart on mõeldud neile klientidele, kes tulevad pikaks ajaks LHV fondi. "Anname selle personaalse kingitusena ja laiemalt seda ei reklaami," toonitas ta. "Lisaleping ei pane inimesele rohkem kohustusi, sest tal on võimalik kas või järgmisel päeval fondi vahetada ja kinkekaart või raha tagasi anda."
Vähi sõnul võiksid samasuguse lisalepingu teha teisedki pangad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2006, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing