Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kolmandik riigi rahast ehk 20 miljardit krooni vedeleb pangakontodel

Annika Matson 25. oktoober 2006, 13:10

Kolmandik riigieelarvest seisab pangakontodel,
aktsiates ja võlakirjades, selgus riigi vara kasutamise ja säilimise
ülevaatest.

Riigil oli koos tema valitseva mõju all olevate sihtasutuste ning äriühingutega pangakontodel eelmise aasta lõpu seisuga 9,3 miljardit krooni, koos lühiajalistesse väärtpaberitesse ja võlakirjadesse paigutatud rahaga 20,2 miljardit krooni. See moodustab enam kui kolmandiku eelmise aasta riigieelarve suurusest. Kogu avalikus sektoris, sh Eesti Pank, omavalitsused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud, on likviidseid vahendeid 52,1 miljardit krooni.


Riigi pangakontodel olev raha jaguneb peamiselt riigikassa (4,5 miljardit), sihtasutuste (1,2 miljardit) ja äriühingute (3,3 miljardit) vahel. Riigi likviidsed vahendid on võrreldes eelmise aastaga kasvanud 4 miljardi krooni võrra. Enim on kasvanud riigi osalusega äriühingute pangakontodel oleva raha hulk (1,6 miljardit), kuid ka riigi asutatud sihtasutustel on 300 miljonit krooni enam vaba raha. Pangakontodel hoitava raha keskmine intressimäär on 1,6%. Lühiajalised investeeringud aktsiatesse ja võlakirjadesse paigutatud raha teenib aastas intressi keskmiselt 2,6%.


Riigi finantsseis on hea ning see on jätkuvalt paranenud. Riigil on piisavalt raha, et katta kõik praeguseks võetud kohustused. Tulude laekumine on paranenud ja kulusid on tehtud plaanitud mahus. Nende järelduste tegemine ei oleks võimalik ilma riigi 2005. aasta majandusaasta koondaruandeta, mille koostamine väärib tunnustust. Vaatamata märkustele, mis Riigikontroll tegi selle aruande kohta, võib öelda, et valitsuse esitatud 2005. aasta majandusaasta koondaruanne on ülevaatlikum ja informatiivsem kui varasematel eelarveaastatel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 13:10
Otsi:

Ava täpsem otsing