Sõerd sunnib kasiinod investeerima

25. oktoober 2006, 10:10

Kuigi Aivar Sõerdi juhitavas
rahandusministeeriumis valminud uus hasartmänguseadus kehtestab kasiinodele
senisest suuremad nõuded, suhtuvad väiksemad kasiinoettevõtted eelnõusse
rahulikult, kirjutas Äripäev.

Uus hasartmänguseaduse eelnõu sätestab, et kasiinos peab olema vähemalt seitse mängulauda või 30 mänguaparaati. Uuendusena lubab seadus turule internetikasiinod.

Kaht mängulaudadega kasiinot pidava ASi Domiinos omanik Marek-Igor Vellend ütles, et mõlemad kasiinod on nelja lauaga ehk praeguse miinimumsuurusega. Vellend märkis, et peale tema omade on Eestis veel vaid üks mängulaudadega kasiinosaal, kus laudu vähem kui tuleval aastal nõutav seitse.

"Praegu ei vasta kumbki saal uutele nõuetele, aga eks tuleb kohaneda," ütles Vellend, kelle sõnul maksab üks mängulaud koos žetoonidega 100 000 krooni ringis. Lisaks kerkib maksukoormus - iga laua pealt tuleb riigile iga kuu 20 000 krooni hasartmängumaksu tasuda, seega kerkib see summa Vellendi puhul 120 000 krooni võrra. Vellend sõnas, et uus seadus on kasulik vaid suurtele kasiinodele ning see ei korrasta kasiinoturul midagi, ainus hea asi on see, et turule lubatakse internetikasiinod.

Tallinna reisisadamas ja hotellis Metropol tegutsevast Casino Londonist öeldi, et nende Trinidadis ja Tobagos asuvad omanikud on rahul, sest seadus peaks väiksemad kasiinod turult ära kaotama.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2006, 10:09
Otsi:

Ava täpsem otsing