Firefoxi uus versioon pakub turvalisust ja kasutusmugavust

Enn Heinsoo 26. oktoober 2006, 00:00

Populaarse Mozilla veebilehitseja Firefoxi versioon 2.0 pakub visuaalset värskendust ning varasemast intuitiivsemat kasutamiskogemust.

Põhirõhk Firefoxi versiooni 2.0 juures ei ole millegi uue loomisel, vaid olemasoleva täiustamisel. Nii on paljud lisad, mis varem olid küll tasuta saadaval ning tegid lehitseja kasutamise lihtsamaks, ehitatud juba baasversiooni sisse.

Turvalisuse parandamiseks on lisatud veebikelmuse kaitse, mis kontrollib, kas kuvatud lehekülg on autentne või võlts. Samuti on lisandunud sessiooni mälu, mis peab meeles, millised aknad lahti olid ning millistel lehekülgedel kasutaja oli enne lehitseja sulgemist, et kasutaja ei peaks tihti kasutatavaid külgi pidevalt uuesti avama. Lisandunud on ka võimalus vahelehe sulgemist tagasi võtta. Parandatud on ka RSSi ja otsingute käsitlemist. Näiteks aadressiriba juures asuv Google'i otsinguriba on saanud juurde lisaomadusi.

Paljud uuendused ning täiustused, mis on tehtud, rajanevad kasutajate tagasisidel ning partnerite abiga läbi viidud uuringutel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing