Tsingi hind teist päeva uuel kõrgtasemel

Peeter Teder 27. oktoober 2006, 00:00

Tsingi hind tõusis eile teist päeva uuele rekordtasemele, sest maailma suurim selle metalli tootja Zinifex teatas, et firma toodang langes. Samas teatati, et nõudlus tsingi järele püsib tugev.

Zinifex teatas, et toodangu maht vähenes hooldustööde tõttu III kvartalis 13 protsenti. Societe Generale prognoosis juba varem, et ülemaailmne tsingi nõudlus ületab tänavu pakkumist 420 000 tonni võrra.

"Hindu toetab tugev nõudlus tsingi järele, seda eriti Hiinast, ja hästi nähtav kaevandusvõimsuste väiksus," ütles Bloombergile Zinifexi tegevjuht Greig Gailey.

"Turul on märkimisväärne puudus tsingist ja paistab, et olukord jääb muutumatuks ka järgmise aasta alguses," teatas BNP Paribase analüütik David Thurtell.

Kolmekuulise tarnetähtajaga tsingilepingu hind kerkis 2,5 protsenti ja tonn seda metalli maksis 4140 dollarit.

Londoni Metallibörsil jälgitavad laovarud langesid 15 aasta madalaimale tasemele. Laovarud alanesid 1,5 protsenti, 113 900 tonnini.

Rahvusvaheline tina ja tsingi uurimisrühm ILZ teatas selle kuu alguses, et tsingi tarbimine tõuseb tänavu 3,9 protsenti ja ulatub 11,1 miljoni tonnini. Järgmisel aastal peaks tsingi tarbimine uurimisrühma hinnangul tõusma 2,6 protsenti ning olema 11,4 miljonit tonni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing