Lauri Vitsut: Info-Auto võis maksuametile mu kliendi peale koputada

27. oktoober 2006, 10:35

Võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti arvates
kasutab maksuamet tema kliendiga jõuvõtteid ja kulutab maksumaksja raha. Vitsut
kahtlustab, et maksuametile võis tema kliendi peale koputada Info-Auto, kes
tahab hoida Volvode müüja monopoli.

Maksu- ja tolliamet tundis huvi Lauri Vitsuti ühe kliendi Jüri Segali vastu ja otsis seetõttu läbi ärimees Vitsuti firma OÜ Majanduskaitse Büroo.
Vitsuti sõnul sai maksuamet tema büroo läbiotsimisega trumbid enda kätte. Nimelt on Vitsuti kliendi Jüri Segali vastu algatatud kriminaalasi, kuna ta suhtles nn Tartu arvevabriku skandaalis olnud isikuga. Samas andis Segal varem Valga maakohtusse hagi. Kuna läbiotsimise käigus võeti ära originaaldokumendid, hakkab see takistama tsiviilasja, sest kohtus nõutakse originaaldokumente.
Vitsuti sõnul on ta kindel, et Segal kohtus võidab: "Väänake käsi palju tahate, meie võidame!"
"Kui me kohtus võidame tsiviilasja, kaob ära ka kriminaalasi," märkis ta.
Segal on alates juulist Tartu vanglas. "Nad lootsid, et kui panevad Segali kinni, läheb ta lõhki ja lööb käega. Aga ta pole vanglas lõhki läinud," rääkis Vitsut.


Vitsuti sõnul võis Volvode maaletoomisest ja edasistest sündmustest maksuametile koputada Info-Auto. Info-Auto tegeleb nimelt Volvode maaletoomisega ning Vitsuti sõnul võis ettevõttele ette jääda Segal, kes uusi Volvosid odavamalt müüs kui ametlik maaletooja. Segal on mõnda aega elanud Saksamaal ning tal on tutvusi autotehases. Segal oli peale nende autode, mida ta F.T.W. Kaubandusele vahendas, ka varem Volvosid Eestisse toonud. "Eesti turg on niigi väike. Segal müüs rohkem Volvosid, kui Info-Auto aasta jooksul. Iga auto, mida Info-Auto müüb, saab ka 300 000 krooni võrra odavamalt müüa," rääkis Vitsut oma versiooni juhtunust. "Keegi pidi midagi koputama, niisama pole midagi juhtunud. Need on puhtalt versioonid. Me ei suuda seda tõestada," lausus ta.
"Siin käib võitlus 5,1 miljoni krooni pärast," rääkis Vitsut. Just sellisele summale on hinnatud Segali poolt väljanõutud Volvode väärtus. "Maksuamet tahab selle raha vahelt ära korjata," märkis Vitsut.
Vitsuti sõnul on ta kindel, et Segal kohtus võidab: "Väänake käsi palju tahate, meie võidame!"
"Kui me kohtus võidame tsiviilasja, kaob ära ka kriminaalasi," märkis ta. Vitsut ütles, et pärast seda esitavad nad riigile veel kahjunõude: "Riik maksab veel miljoni peale."

2005. aasta juulis sõlmis Segal laenulepingu OÜga F.T.W. Kaubandus. Lepingu tagatiseks oli 8 sõiduautot Volvo S60. Selgus, et ettevõte ei suuda Segalile tagasi maksta ning seetõttu sõlmiti kokkulepe, mille jrgi autode omandiõigus lks Segalile. Segal informeeris Lõuna maksu- ja tollikeskust soovist vormistada temale üleläinud autod vabakäibesse. Amet ei tahtnud aga autosid vormistada, tuues põhjenduseks kõikvõimalike formaalsete dokumentide puudumise.
Seetõttu pöördus Segal Vitsuti firma poole ja palus välja nõuda kas raha või autod. Segal esitas 08.12.05 hagiavalduse Valga maakohtusse Volvode omandiõiguse tunnustamise nõudes.

Vitsuti sõnul kuulas maksuamet pealt ka tema kõnesid Segaliga. Arvatavasti algas pealtkuulamine siis, kui Segal tuli Majanduskaitse Büroosse. Vitsut järeldas seda sellest, et maksuametile oli teada, et Segal oli Valga maakohtusse avalduse teinud. "Esitasime hagi vaikselt. Pärast seda hakkas maksuamet järsku selle vastu huvi tundma," lausus Vitsut.
Vitsuti sõnul ei ole Segali ja OÜ F.T.W. Kaubanduse vahel sõlmitud laenuleping fiktiivne: "Segali paberimajandus on korras. Segal oli selle raha, mille ta OÜ F.T.W. Kaubandusele laenas omakorda kreeditoritelt laenanud. Need olid omakorda selle raha pangast võtnud," seletas Vitsut.
Volvod, mille omandiõigus kokkuleppe järgi Segalile läks, on praegu Tartus politsei valve all.

Vitsuti sõnul mõjutati ka Valga maakohtu kohtunikku, kes oli eravestluses tunnistanud, et talle on survet avaldatud ja et asja vastu tunti huvi. Vitsuti sõnul on kummaline, et nad sellises väikses kohas nagu Valga istungi aega ei saanud. Aasta jooksul jõuti alles eelistungini.
Vitsuti sõnul seoti Segal Tartu arvevabriku juhtumiga seeläbi, et Segal oli suhelnud ühe arvevabrikuga seotud isikuga, nimelt Toivo Bergi poja Tauri Bergiga. Äripäev on varem kirjutanud, et arvevabriku üks ninamehi oli Lõuna-Eesti kriminaalse autoriteedi Toivo Bergi poeg Tauri Berg.
"Algul prooviti kokku panna nad autode omastamiskatse süüdistuses, hiljem nad loobusid sellest," rääkis Vitsut. Vitsuti sõnul ei ole Segalile siiani süüdistust esitatud.

Vitsut iseloomustab Jüri Segalit kui boheemlast: "Ta on üksik hunt, kes pole kellegagi seotud. Mingis mõttes on ta imelik vend. Kuna tal on varem olnud kaks kriminaalasja, mis on seotud alkoholijoobes olekuga, saadi ta praegu vahi alla võtta. Ta on autode fanaatik ja töötab mingi firma projektijuhina."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 22:38
Otsi:

Ava täpsem otsing