Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tartu A. Le Coqi spordimaja sai parima terasehitise tervikobjekti auhinna

27. oktoober 2006, 13:05

Terasehitis 2006" konkursil sai parima
tervikobjekti auhinna sai Tartu spordimaja A Le Coq Sport, teatas Eesti
teraskonstruktsiooniühing.

Insenerliku lahenduse ja teostuse eest peeti parimaks Riga Arena hokihalli katusekonstruktsioone ning arhitektuurse idee eest Eesti Panga galeriid.

Tartu spordimaja A. Le Coq Sport tellija on Tartu Linnavalitsus. Hoone arhitektiks on Eero Palm, konstruktsioonide projekt valmis Randväli Karema ASis. Ehitaja oli Linnaehitus AS ning teraskonstruktsioonid valmistas Trump Metall OÜ. Riga Arena hokihalli katusekonstruktsioonid rajasid Maru kontserni ettevõtted Maru Ehitus ja Maru Metall.

Eesti Panga galerii autoriks on arhitektuuribüroo Urbanmark.

"Terasehitis 2006" parimad valis 27 laekunud objekti hulgast þürii, kuhu kuulusid professor Kalju Loorits Tallinna Tehnikaülikoolist, Indrek Allmann Eesti Arhitektide Liidu esindajana, Tarmo Lige Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esindajana, Toomas Aakre ja Riho Oras Eesti Ehitusinseneride Liidu esindajatena.

Teist korda toimuvale konkursile parimate terasehitiste leidmiseks sai esitada ehitisi, mis on valminud vahemikus 2002. kuni 2006. aastal. Terasehitise konkurss viidi esmakordselt läbi viis aastat tagasi ning tookord sai peaauhinna Keila Tervisekeskus, mille arhitektid on Ain Padrik ja Kristi Alamaa.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 13:05
Otsi:

Ava täpsem otsing