Mahetootmine vajab riiklikku tunnustamist

Marika Ruberg 30. oktoober 2006, 00:00

Mahetootmisega alustamiseks on tarvis esitada avaldus ja tasuda riigilõiv.

Talunikud, kes soovivad alustada mahetootmisega, peavad esitama taimetoodangu inspektsioonile iga aasta 10. märtsist 10. aprillini taotluse ning tasuma dokumentide esitamise ajaks tunnustuse saamise eest riigilõivu vastavalt kontrollitava maa suurusele.

Mahepõllumajandusliku looma-, katmikkultuuride või seenekasvatusega tegeleda sooviv isik võib esitada taotluse aasta läbi. Juhendid selleks on internetis ning taimetoodangu inspektsiooni maakonnabüroodes. Kahekümne päeva jooksul ettevõtte kontrollimisest tehakse otsus kas siis tunnustamise või tunnustamisest keeldumise kohta. Tootja saab tunnustamise otsuse ja kantakse mahepõllunduse registrisse.

Mahepõllumajandusliku töötlemisega ja mahepõllumajandusele viitavalt märgistatud põllumajandussaaduste või -toodete impordiga tegeleda sooviv isik esitab tunnustamise taotluse veterinaar- ja toiduametile, kes viib seejärel ettevõttes läbi esmase kontrolli. Selle käigus hinnatakse vastavust mahepõllumajanduse nõuetele ja tehakse otsus kas tunnustamise või tunnustamisest keeldumise kohta.

Kuni 2007. aasta 1. juulini esitab isik, kes soovib tegeleda jaekaubandus- või toitlustusettevõttes mahepõllumajandusliku töötlemisega, tunnustamise taotluse tervisekaitseinspektsioonile.

Pärast seda tärminit tuleb taotlus esitada veterinaar- ja toiduametile.

Kui tootjal on vaja tõestada, et turustab mahepõllumajanduslikult toodetud saadusi, võib ta kasutada ettevõtte tunnustamise otsust ja taimetoodangu inspektsioonis väljastatud registrikande ärakirja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing