Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ida-Virumaal kaob massiliselt kanalisatsiooniluuke

30. oktoober 2006, 10:56

Malmist kanalisatsiooniluukide vargused
tänavatelt on võtmas üha suuremat ulatust ja tõhusat rohtu sellest "epideemiast"
jagusaamiseks ei ole, kirjutas Põhjarannik.

Metallikrattide aktiviseerumine toob kaasa selle, et üha enam suureneb oht sattuda tänaval katmata kanalisatsioonikaevu. Kohtla-Järve piirkonnas vee- ja kanalisatsiooniteenust osutava ASi Viru Vesi turundusjuht Toomas Mädamürk tõdeb, et harva esineb neid päevi, mil ei tule teateid järjekordsete kaevuluukide kadumise kohta. Eelmisel aastal varastati 250 luuki, nende taastamisväärtus ulatub miljoni kroonini. Umbes samas mahus jätkusid vargused tänavu sügiseni. "Nüüd on asi päris hulluks pööranud. Kuu ajaga on läinud üle 40 luugi," rääkis Mädamürk.

Ühe varastatud kaevuluugi taastamine maksab 4000 krooni.

Tema sõnul ei ole vee-ettevõte suuteline nende varguste tõkestamiseks suurt midagi ette võtma. "Me ei saa ju iga luugi peale üht oma meest istuma panna. Oleme teinud politseile avalduse, aga sellest pole mingit abi olnud," märkis Mädamürk.

Jõhvi politseiosakonna vanemkomissar Ain Kruuse tunnistab, et kaevuluukide varguste vastu on politseil keeruline midagi ette võtta. "Need on ju varastele väga kerge saak. Lihtne öösel võtta ja auto peale tõsta," ütles Kruuse.

Metalli kokkuostuga tegeleva Kuusakoski Kohtla-Järve osakonda kuni oktoobrini juhtinud Leo Roots sõnas, et peaaegu iga nädal käis üks või paar tegelast nende vastuvõtupunktis ka malmist kaevuluuke pakkumas. "Me keeldume nende vastuvõtmisest, kuid küllap aeg-ajalt õnnestus neil tükeldatud kaevuluuke ka vanarauakoorma hulka sokutada," ütles Roots.

Tema arvates on kurja juureks illegaalsed metalli kokkuostjad, kel pole vahet, mida neile tuuakse ja pärast sellise kraami töötlemist on juba äärmiselt keeruline aru saada, mida nende vanarauakoormad sisaldavad. "Politsei peaks oma tähelepanu suunama eelkõige selliste kokkuostjate tegevusele," ütles Roots.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2006, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing