Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kümmekond kalaärimeest läheb altkäemaksu andmise süüdistusega kohtu alla

30. oktoober 2006, 07:24

Ühes väidetavalt altkäemaksu võtnud
veterinaarameti endise tippjuhi Vladimir Razumovskiga astuvad lähiajal kohtu
ette kümmekond ettevõtjat, kes talle oma kauba ekspordi lihtsustamiseks
väidetavalt meelehead tegid, kirjutas Postimees.

Razumovski tegevust puudutavad materjalid on saadetud tõlkimisele ning riigiprokuratuuri prokurör Laura Feldmanis loodab need lähinädalatel kohtusse saata. Enne seda ei soostunud Feldmanis ka avaldama, kes on need ärimehed, kes väidetavalt Razumovskile altkäemaksu andsid.

Nüüdseks on neile kõigile esitatud vastavad kahtlustused, kuid prokuröri sõnul on veel võimalik, et mõned nüansid asjas muutuvad.

Väidetavalt võttis Razumovski kalaärimeestelt vastu kokku ligikaudu 300 000 krooni selle eest, et need saaks oma kauba veoks külmvagunite asemele rohkem mahutavaid ja odavamaid termovaguneid.

Razumovskit ennast ei õnnestunud Postimehel eelmisel nädalal tabada, sest mees veedab suurema osa ajast Venemaal, kus ta on endale uue töökoha leidnud.

Prokurör Feldmanise kinnitusel on prokuratuur Razumovski asukohast teadlik ning nendele tema praegune viibimine Venemaal probleeme ei tekita.

Razumovski on varem Postimehele kinnitanud, et tema süüdistamine altkäemaksu võtmises on jabur, sest kuna termovagunite kasutamine kalavedudeks ei ole seadusvastane, ei oleks selle võimaldamise eest kalaärimeestelt ka midagi nõuda saanud.

Väidetavalt tuli iga termovaguni pealt Razumovski meeskonnale maksta sada dollarit ehk ligi 1300 krooni.

Politsei vahistas Razumovski mullu märtsis. Sama aasta juulis pääses ta 365 000-kroonise kautsjoni eest vabadusse.

Märksa rahulolematum oli prokuratuur aga eelmise aasta suvel, kui kevadel vahi alla võetud Razumovski vabanes ning veterinaar- ja toiduametisse tööle naasis.

Kui enne vahistamist oli mees ameti peadirektori asetäitja, siis pärast vabanemist täitis ta samas kohas nõuniku kohuseid. Prokuratuur üritas mehe töötamist küll peatada, kuid välja sellest midagi ei tulnud.

Toona kardeti, et veterinaarametis pääseb mees ligi tema süüd tõendada võivatele dokumentidele ning võib lisaks sellele mõjutada ka olulisi tunnistajaid.

Mõned kalaärimehed on anonüümselt väitnud, et neilt sama hästi kui pressiti raha välja, sest termovagunite kasutamine oli ka tegelikult seaduslik, kuid veterinaar- ja toiduametis tõlgendati vastavat korda nii, justkui oleks see olnud keelatud.

Ametniku «määrimisest» olla nende kinnitusel sõltunud ka see, kui ruttu koormad piirilt edasi liiguvad.

Seni ei ole kalaärimehed soostunud avalikult ja oma nime all sellest rääkima, põhjendades seda hirmuga ise uurimise alla sattuda. Nende sõnul oli Razumovski politseile üles andnud üks ettevõtja, kellele mees piisavalt vastu ei tulnud.

Samas on väidetud sedagi, et tegemist on vaid ettevõtjate kättemaksuga ametnikule, kes nende mängureeglite järgi käituda ei tahtnud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2006, 07:27
Otsi:

Ava täpsem otsing