Prada on saatanast

Katri Soe 03. november 2006, 00:00

Kes suudaks vastu panna võimalusele kanda maailma parimate moeloojate uusimat toodangut? Olla üks maailma suurima moeajakirja tegijaist moepealinnas New Yorgis?

Pakun, et väga vähesed. Filmi "Saatan kannab Pradat" kangelastest ei suuda seda igatahes mitte keegi. Isegi kui selleks tuleb alla suruda oma ego, täita ülemuse haigeid käske ja unustada eraelu. Moemaailm on nii kui saatan, millele antud sõrm võtab terve käe. Vastutasuks annab ta oma alamatele võimu ja sära.

Oma hinge on kuradile müünud nii moeajakirja Runway peatoimetaja Miranda Priestly kui ka kogu tema meeskond. Samasse lõksu langeb ka värske ülikoolilõpetaja Andy Sachs.

Moeajakirja toimetuse elu on kui üks ainus suur glamuurne hüsteeria. Mis toimub, saab selgeks juba esimestel minutitel, kui bossi saabudes puhkeb alluvate seas paanika. Iseenesest on seda kõrvalt väga lõbus vaadata. Miranda Priestly relvadeks on jäine sarkasm ja ekstravagants. Tegemist on naisega, kes valdab täiuslikult võimu omandamiseks ja hoidmiseks vajalikke manipuleerimistehnikaid. Aga ka bossil on nõrkusi…

Andy suudab lugeda oma bossi silmist ka kõige jaburamaid soove ning õpib ära peamise - kuidas mõelda bossist kaks sammu kaugemale. Tasuks avanevad tema ees tõelised aardelaekad - maailma tipp-moemajade riidekapid.

Lohmakast kampsunist saab võlukepi väel Chaneli kostüüm, mis juba silmapilgu pärast on asendunud Dolce ja Gabbana jakiga, siis edasi Oscar de la Renta ja teiste moemaailma suurustega. Peagi on Andy haaratud 24/7 süsteemi, milles kaob era- ja kogu muu elu.

Tegemist on moodsa muinasjutuga, mis on segu Tuhkatriinust ja Inetust Pardipojast. Vaene, aga tark ja töökas tüdruk tuleb maalt suurde linna tööle. Tal veab ja ta saab hea töökoha. Ülemus on kui kuri võõrasema, kaastöötajad kui võõrastütred.

Tüdruk on aga tubli ja nutikas ja peagi võetakse ta kaasa koguni ballile. Juba on silmapiiril ka prints. Ja nii võiks lugu ka lõppeda. Aga ei, siin toimub pööre.

Millega peadpööritavas tempos kulgev lugu lõpeb, vaatab igaüks juba kinos ise.

Filmi väärtus on ülihead näitlejatööd, nii peaosas olevalt Meryl Streepilt kui ka noorelt tähelt Anne Hathawaylt. Tegemist on tippklassi kuuluva meelelahutusega. Kellele meeldis "Seks ja linn" ning Bridget Jones, naudib ilmselt ka Saatanat Pradas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing