Weroli eksjuht läks trellide taha

Mariliis Pinn 06. november 2006, 00:00

Weroli kriminaalmenetlust juhtiv Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss taotles reedel Weroli eksjuhi Erki Aaviku vahistamist kuni 6 kuuks, kohtunik rahuldas taotluse.

Aavikut süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises, võõra vara omastamises ja rahapesus ning kokku 136 miljoni kroonise kahju tekitamises Werolile.

Püss põhjendas vahistamise taotlust sellega, et Aavik võib takistada uurimist, panna toime uusi kuritegusid ja uurimisest kõrvale hoiduda.

Samas lisas Püss, et Aavikul on õigus otsus edasi kaevata, mida ta arvatavasti ka teeb. Aaviku kaitsja on advokaat Monika Mägi.

Püssi sõnul ületas Aavik Weroli nõukogu antud volitusi ja ostis kokku rapsiseemet 44 000 tonni rohkem kui lubatud, põhjustades ettevõttele 22 miljonit krooni kahju.

Lisaks sõlmis ta lepingu ASiga Biodiisel, lubades varustada ettevõtet biodiisli tootmiseks vajaliku õliga, mida aga Werol ei suutnud teha. Sellega tekitas Aavik Werolile kahju 114 miljonit krooni. Kõik kahjusummad võivad Püssi sõnul veel muutuda.

Lisaks kahtlustab prokuratuur Aavikut Werolist 75 000 euro (1,1 miljonit krooni) omastamises ja rahapesus 62 00 euro (970 000 krooni) vääruses.

Prokuröri sõnul väidab Aavik, et on süütu. "Põhimõtteliselt ütles ta ülekuulamisel samu asju, mida on varem Äripäevale öelnud," ütles Püss.

Aavik on varem Äripäevale öelnud, et tema pole teinud ühtegi seadusevastast tegu ja ennast süüdi ei tunnista.

Weroli praegune omanik Rein Kilk ütles paar nädalat tagasi, et kõik Aavikuga seotud dokumendid on tehasest minema viidud. Kilk lisas, et kui tõesti selgub, et Werolile on suurt kahju tehtud, siis võib see talle huvi pakkuma hakata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing