Kohtu all on 24 endist liikluspolitseinikku

08. november 2006, 14:07

Kohtu all on 24 altkäemaksu võtmises,
vahendamises või altkäemaksu andmisele kihutamises süüdistatavat Põhja
politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna ja Lääne-Harju politseiosakonna
endist politseiametnikku, teatas Harju Maakohus.

Kohtu all on ka 13 eraisikut, keda süüdistatakse altkäemaksu andmises, vahendamises või altkäemaksu andmisele kihutamises.

Kokku 37 kohtualusest tunnistasid end Põhja ringkonnaprokurör Jüri Kasesalu süüdistuse põhjal täielikult süüdi 8, osaliselt süüdi 11 ja süüd eitasid 18 süüdistatavat, s.h. ka süüdistuse üks võtmefiguure Livio Karro.

Kohus otsustas arutada kriminaalasja väiksemates gruppides, kutsudes korraga kohtusse vaid need süüdistavad, kelle kuriteoepisoodid on omavahel seotud.

21. novembril hakkab kohus nimetatud kriminaalasja arutama 5 süüdistatavaga.

Süüdistuse kohaselt tuvastas uurimine 2004. aasta oktoobrist möödunud aasta augustini 23 altkäemaksu võtmise episoodi, milles osalesid erinevad Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna ja Lääne-Harju politseiosakonna politseiametnikud. Põhiline altkäemaksu andmise ja võtmise periood langes 2005. aasta maisse.

Süüdistusakti kohaselt võtsid liikluseeskirjade rikkumisega vahele jäänud isikud suurema osa tuvastatud episoodide puhul kas otse või tuttava vahendusel ühendust Karroga, kes omakorda leppis antud ajal patrullis olnud politseinikega kokku väärteoprotokolli vormistamata jätmise konkreetsele isikule ja mõnedel juhtudel määras ka altkäemaksuks võetava summa. Altkäemaksu summad ulatusid süüdistusmaterjalide kohaselt 500 – 3000 kroonini sõltuvalt rikkumise raskusest. Väärteod, milledest pääsemiseks liikluspolitseinikele altkäemaksu anti, olid peamiselt nõutava sõidukiiruse ületamised ja alkoholijoobes sõiduki juhtimised, harvadel juhtudel ka pisemad liikluseeskirjade rikkumised.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2006, 14:07
Otsi:

Ava täpsem otsing