Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nordea omandab enamusosaluse Venemaa pangas

08. november 2006, 14:23

Nordea omandab enamusosaluse Venemaa
Orgresbankis, teatas pank.

Nordea allkirjastas lepingu, millega ostab 313,7 miljoni USA dollari eest (3,9 miljardit krooni) 75,01% Venemaa JSB Orgresbanki aktsiatest. Ülejäänud 24,99% jaguneb võrdselt Orgresbanki juhtidest aktsionäride ja Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) vahel. EBRDlt oodatakse 43,7 miljoni dollari paigutamist Orgresbanki aktsiakapitali. Äsjasõlmitud partnerlus aitab paremini ära kasutada Venemaa korporatiiv- ja jaepanganduse kasvuvõimalusi. Samuti tugevdab see Nordea positsiooni Venemaal tegutsevate Põhjamaade klientide teenindamisel ning loob uusi võimalusi Orgresbanki praegustele klientidele ja töötajatele.

Tehing peab saama veel regulaatorite heakskiidu ja see loodetakse lõpule viia 2007. aasta esimese kvartali lõpuks. Tehingul on märkimisväärne lühiajaline mõju Nordea grupi tulule aktsia kohta (EPS - Earnings per share).

Seoses aktsiaostulepinguga allkirjastasid pooled allutatud laenu lepingu 30 miljoni dollari väärtuses ja on kohustatud tulevikus edasiste kasvuplaanide toetamiseks kapitali suurendama. Orgresbank on orienteeritud kiiresti arenevatele Moskva ja Peterburi turgudele ja plaanib suurendada kontorivõrku, et olla esindatud majanduslikult enim arenenud Venemaa piirkondades.

"Kontrollpaki omandamise kaudu pääseb Nordea Venemaa korporatiiv- ja jaepanganduse turule ning saab kasu Orgresbanki kontorivõrgustikust. Orgresbanki strateegia ja tugev meeskond sobib hästi kokku Nordea eesmärkidega Venemaal. Orgresbank aga saab tehingu kaudu laiendada oma toote- ja teenustevalikut, pakkudes Nordeas väljatöötatud pangatooteid eluaseme- ja , tarbimislaenude, privaatpanganduse teenuste, rahavoogude juhtimise, internetipanganduse ja kapitaliturgude valdkonnas," rääkis Nordea korporatiiv- ja institutsionaalpanganduse divisjoni juht Tom Ruud.

Orgresbanki tegevjuht Igor Kogan lisas: "Oleme rõõmsad nii tugeva partneri üle. Orgresbanki praegust juhtkonda, kes on panka tänaseni edukalt arendanud, välja ei vahetata. Venemaa pangandusturul oleme suutnud püsida konkurentsis tänu uuenduslikkusele ja ettevõtlikule lähenemisviisile klientide vajaduste suhtes. Tänu uuele partnerlusele paraneb meie konkurentsivõime veelgi. Lisades meie kohalikule kogemusele Nordea oskused ja võimalused Põhjamaades, saame täide viia oma tegevusstrateegia ja täiustada teenuseid."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. November 2006, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing