Marge Püss valiti Aasta prokuröriks

10. november 2006, 17:15

Reedel, prokuratuuri 88. aastapäeval valiti
Aasta Prokuröriks Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss,
teatas riigiprokuratuur.

Sel aastal on Marge Püss teinud pretsedendilaadseid otsuseid mitmes intellektuaalse omandi kriminaalasjas. Näiteks oli OÜ Autoportaal asjas suureks vaidluste objektiks andmebaasi mõiste sisustamine. Kevadel saatis ta põhjaliku eeluurimise tulemusel kohtusse tööstusdisainilahendust puudutava kriminaalasja ning suvel lõpetati tema juhtimisel koosseisuta väga keerukas kriminaalasi samuti patendiõiguse rikkumise järgi. Loetletud asjades on ta teostas põhjaliku intellektuaalset omandit puudutavat analüüsi, kuna vastav kohtupraktika seni puudus. Marge Püss on prokuröride konkursi- ja atesteerimiskomisjoni liige, samuti kuulub kohtunikueksamikomisjoni.

Riigi peaprokurör Norman Aas ütles, et Marge Püss on ääretult pühendud, tark ja väga suure töövõimega prokurör. „Hoolimata aastakümnetepikkusest emotsionaalselt raskest ja pingelisest tööst prokurörina on Marge Püss suutnud jääda rõõmsameelseks ja abivalmiks inimeseks.“

Marge Püss on töötanud prokuratuuris 21 aastat. Sel aastal annetas vabariigi president talle Valgetähe IV klassi ordeni.

Aasta Ametniku tiitli pälvis Riigiprokuratuuri referent Kätlin Velling (30), kes lisaks igapäevaste tööülesannete täitmisele viis läbi prokuratuuri töökeskkonna riskianalüüsi. Kätlin Velling on oma laitmatu ja tubli tööga prokuröridele suureks toeks.

Kätlin Velling on prokuratuuris kokku töötanud ligi seitse aastat.

Lisaks said riigi peaprokurörilt tunnustuse ringkondade parimad prokurörid. Need on Riigiprokuratuuris süüdistusosakonna riigiprokurör Laura Vaik ja Põhja Ringkonnaprokuratuuris narko- ja isikuvastaste kuritegude osakonna ringkonnaprokurör Ave Eisel. Lääne Ringkonnaprokuratuuri parim on Rapla osakonna prokuröri abi Milvi Pruus ning Viru Ringkonnaprokuratuuris Narva osakonna prokuröri abi Anneli Pärt.

Tublimate ametnikena tunnustati Põhja piirkondliku talituse vanemreferent Liidia Joametsa, Lääne piirkondliku talituse vanemreferent Astrid Lille, Lõuna piirkondliku talituse vanemreferent Eli Persidskajat ja Viru piirkondliku talituse referent Pirika Eimret.

Aasta prokuröri valivad üheskoos riigi peaprokurör, riigiprokuratuuri juhtivprokurörid ja ringkonnaprokuratuuride juhtivprokurörid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2006, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing