Hansapank pakub Aasia börsidega seotud investeerimishoiust

Annika Matson 13. november 2006, 15:48

Kuni 3. detsembrini saavad Hansapanga
kliendid avada uusi kaheaastase tähtajaga investeerimishoiuseid, mille
tulumaksuvaba intress on seotud Aasia riikide aktsiaturge kajastavate
indeksitega.

Hansapanga derivatiivide osakonna spetsialist Simmo Sommer ütles, et Aasia riigid on muutunud maailma majanduses üha enam tooni andvaks jõuks. "Viimasel kümnendil on Aasia riikide majandused kasvanud keskmiselt 7,3% aastas ning sarnase kasvu jätkumist prognoosivad analüütikud ka lähiaastatel," rääkis ta.

Aasia aktsiaindeksitega seotud hoiuste intressimäär sõltub kuue riigi – Jaapani, Hiina, India, Lõuna-Korea, Taiwani ja Singapuri aktsiaindeksitest moodustatud indeksite korvi tootlusest hoiutähtaja jooksul. Hoiuseid on kahte tüüpi - riskipreemiata ja riskipreemiaga hoiused. Mõlema hoiusetüübi puhul on hoiuse põhisumma 100% tagatud.

Riskipreemiata hoiuse osalusmäär on 45-55%. See tähendab, et intress moodustab 45–55% aktsiaindeksite korvi väärtuse tõusust. Indeksite korvi lõppväärtus määratakse hoiuse viimasel aastal indeksikorvi väärtuste keskmisena igakuistel hindamispäevadel. "See kaitseb kliente olukorra eest, kus aktsiaindeksite väärtus peaks hoiuse lõpptähtaja eel järsult langema," selgitas Sommer.

Riskipreemiaga hoiusega saab teenida suuremat tulu (isegi suuremat kui otse indeksitesse investeerides), kuid hoiuses osalemine eeldab ühekordse mittetagastatava teenustasu (riskipreemia) tasumist, mille suurus on 10% hoiusummast. Riskipreemiaga hoiuse osalusmäär on 145–160%.

Sommeri sõnul on uus investeerimishoius atraktiivne võimalus investeerimiseks neile, kes soovivad teenida tähtajalisest hoiusest kõrgemat tulu, kuid ei taha samas võtta aktsiaturgude kõikumisega seotud riske. Ta lisas, et hoiuse avamise peale võiksid mõelda eeskätt need kliendid, kellel hoiustatud raha suure tõenäosusega hoiutähtaja jooksul vaja ei lähe.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2006, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing