Radissoni hotelli ümber ehitatakse USA presidendi kaitseks betoonplokimüür

Mariliis Pinn 13. november 2006, 08:12

USA presidendi George W. Bushi ja tema
kaaskonna ööbimispaiga, Radisson SASi hotelli ümbruses suletakse tänavad
betoonplokkide ja raskeveokitega. Selle kandi elanikud pääsevad koju vaid
dokumendi esitamisel.

Julgestuspolitsei tellis juba augustis betoonivalufirmadelt terve hulga betoonplokke, et USA presidendi George W. Bushi ja tema kaaskonna ööbimispaigaks oleva Radisson SASi hotelli ümbruses olevad tänavad nendega sulgeda, ütles julgestuspolitsei direktor Ivar Prits SL Õhtulehele.

Betoonmüür kerkib tõenäoliselt Rävala puiesteele kaubamaja ja Lauteri tänava kanti, Tartu maanteele ning Maakri tänava Liivalaia tänava poolsesse otsa.

Lisaks pannakse 27. ja 28. novembril ilmselt kinni ka Rävala puiestee ja Tartu maantee parkimismajad, kuid Viru keskuse ja Stockmanni kaubamaja oma jäävad praegustel andmetel siiski avatuks.

"Et linlaste igapäevaelu võimalikult vähe häirida, proovime 27. novembri õhtul Radissoni piirkonnas liikluse viimase võimaluseni lahti hoida. Kella 21 suleme ilmselt hotelli vahetus ümbruses liikluse nii sõidukitele kui ka jalakäijatele," räägib Prits.

Tolle kandi elanik pääseb koju vaid siis, kui näitab turvaväravas ette dokumendi.
Pritsi sõnul käivad politseinikud juba praegu hotelli ümbruse elumajasid pidi ja selgitavad elanikele ülejärgmise nädala liikumispiiranguid.

"Kui keegi tahab 27. novembri õhtul Maakri tänava mõnele elanikule külla minna, võetakse elanikuga ühendust ja küsitakse külalise kohta. Pitsapoiss turvaväravast siiski läbi ei lähe," hoiatab Prits.

Bush peaks lennujaamast Radissoni hotelli jõudma kella 22 ja 23 vahel. Pärast USA presidendi saabumist tohivad võõrastemajas olla vaid Bush, tema kaaskond, turvameeskond ja hotellitöötajad.

Kui USA riigipea 28. novembri hommikul hotellist Kadriorgu suundub, võiks Pritsi arvates Radissoni ümber olevat turvatsooni koomale tõmmata ning ühissõidukid taas Rävala puiesteele lubada.

Kella 8-10 paiku Kadriorgu, 10-12 ringis sealt Toompeale Stenbocki majja ning 12-13 tagasi kesklinna lõunale sõites lööb Bush segamini ka südalinna liikluse.

Tänavaid hakatakse sulgema juba umbes kell 7.45 ning kesklinna, Kadrioru ja lennujaama vahel on liikluskaost oodata kuni kella 14. Peale auto- ja ühissõidukiliikluse piirab politsei Bushi läbitavatel tänavatel ka jalakäijate liikumist. Samuti ei lubata jalamehi presidendilossi ja valitsushoone lähedale.

Pritsi kinnitusel jäävad presidendi tee ääres olevad poed ja teenindusasutused praegustel andmetel siiski avatuks. Lahti on küllap ka Tallinna Kaubamaja ja Stockmanni kaubamaja.

"Kesklinna kõigi elanike ja ettevõtetega, kelle tegevust visiit häirib, võtab politsei ühendust," kinnitab Prits.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2006, 09:32
Otsi:

Ava täpsem otsing