Vilets ehituskvaliteet ajab tellija ja ehitusfirma tülli

Siim Sultson 15. november 2006, 00:00

Vastavalt ehitusseadusele vastutab ehitaja ehitise kvaliteedi eest kaks aastat. "Oluline on, et viga ilmneks garantiiaja jooksul. Ehitaja ei vabane vastutusest, kui ta puudust garantiiaja jooksul ei kõrvalda," selgitab advokaadibüroo Tehver & Partnerid vandeadvokaat Kristina Uuetoa-Tepper.

Jõelähtme vallas Ruu külas elava Hannes Adusoni seletusel kulges tema EKO100 tüüpmaja ehitus alguses üldiselt sujuvalt. Kuid vead ilmnesid juba ehitamise käigus ning veel garantiiajalgi.

Samas läheb nende kõrvaldamine EKO Majal üle kivide ja kändude, ehkki majaomanik ise on firmat vigadest pidevalt teavitanud.

Juba ehituse käigus olevat ehitajad Adusoni väitel unustanud valada hoone terrassi vundamendi, mis aga tulnuks teha koos ülejäänud plaatvundamendiga. Vundamendi tegid ehitajad mais 2004.

Majas elades avastas Aduson, et kõigile akendele olid tuulutusklapid panemata jäänud. Lisaks käib osa aknaid vastu raame, paigaldamata jäetud terrassiakna pleki tõttu sajab aga vihm seina sisse.

EKO Majad OÜ juhataja Arvo Pihl usub, et aknaplekk võis kaduma minna ekspluatatsiooni käigus. "Minu andmetel on Aduson alla kirjutanud kõigile vastuvõtuaktidele," lisab ta.

Samuti hakkas maja laudadest välisvooder Adusoni kinnitusel seintest irduma ja värv pragunema. "Teavitasin sellest ka ehitusfirmat, kes tuli kohale ja lihtsalt värvis pragunenud ja katkised lauad üle," imestab Aduson. "Selge, et fassaadilauad hakkavad mängima - see on normaalne. Garantii jooksul tulebki neid välja vahetada," leiab Pihl. Tema sõnul ei lasknud Aduson 2005. aasta detsembris firmat objektile kirjavahetusest hoolimata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing