Kreenholm on kanalisatsiooni eest võlgu ligi 13 miljonit krooni

16. november 2006, 11:23

AS Narva Vesi ja Kreenholm jätkavad
vaidlust, kui palju reostab tekstiiligigant kasutatavat vett ja kui palju selle
eest maksta tuleb.

Enam kui aasta kestnud suhete selgitamise jooksul on tekstiilitootjatel kogunenud ligi 13 miljoni krooni suurune võlg, kirjutas Põhjarannik.

Augustis võtsid Narva võimud linnale kuuluva ASi Narva Vesi ettepanekul vastu uue veevarustuse teenuste hinna reguleerimise korra ning ühisveevärgi ja kanalisatsioonivõrgu kasutamise eeskirja. Need dokumendid tõid suurimale tarbijale, Kreenholmile kaasa veetariifide tõusu, kõige rohkem suurenes saastetasu.

Juba dokumentide koostamise ajal – alates 2005. aastast – andsid Kreenholmi administratsioon ja ametiühing linnale mõista, et see tariifide järsk tõus võib kaasa tuua ettevõtte sulgemise.

Kreenholmi Valduse ASi peadirektor Matti Haarajoki on varem teatanud, et ettevõte vaidlustas võimude otsuse halduskohtus, protsess veel kestab.

Samal ajal püüdis Narva linnavolikogu esimees Mihhail Stalnuhhin pooltele vee- ja kanalisatsiooniteenuste lepingu kompromissvarianti koostada.

Stalnuhhin selgitas Põhjarannikule, et põhiküsimus on selles, kus on lubatava saaste piir, pärast mida algab täiendavalt maksustatav ületamine.

„Paar põhimõttelist küsimust, mille ümber kõik keerleb: kuidas me hindame heitvee kontsentratsiooni ja milline peab olema lähenemine? Minu operatiivandmetel andis keskkonnaministeerium vastuse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettepanekule, et esimene annaks oma spetsialistid spetsiaalsesse töökomisjoni,“ ütles eile Stalnuhhin, kes septembris Edgar Savisaare Narva visiidi ajal hakkas taotlema vaidlejatele ministeeriumi toetust. „Peame ministeeriumi esindajate juuresolekul saama nende kaaluka arvamuse selle kohta.“

Stalnuhhin nimetab positiivseks edasiminekuks fakti, et Kreenholm esitas hiljuti vee-ettevõttele omapoolse lepingu projekti, mida praegu analüüsitakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2006, 11:23
Otsi:

Ava täpsem otsing