Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vabatahtlik töö välismaal annab parima kogemuse

Heli Talinurm 17. november 2006, 00:00

"Esialgu oli see lihtsalt utoopiline idee," ütleb Kristi Kruus paar päeva enne Krimmi eestlaste külla Krasnodarkasse vabatahtlikuks minekut. Tema meelest on vabatahtlik teenistus parim võimalus kellegi teise raha eest elukogemust hankida, ei saanud seda kasutamata jätta.

Kristil läks lihtsalt, sest tema ülemus Saue noortekeskuses teadis Odessas vabatahtlikuks olnud inimest, kes tutvustas Kristit MTÜ Krimmi Eestlaste Tugiseltsi aktiivsele liikmele Piret Laidroole. Tal oli peaaegu valmis projekt, mis oli mõeldud aastaks ajaks Euroopa Vabatahtliku Teenistuse (EVSi) kaudu vabatahtlikuks minekuks.

Kristi tõdeb, et osa vabatahtlikke on pidanud ise projekti valmis kirjutama ja otsima saatja. Kui küsida, mida Kristi Krimmis tegema hakkab, vastab ta naerdes: "Lähen mehele, jään rasedaks ja ehitan maja." Siis tõsineb, sest tegelikult ongi Krimmi Eesti küla hädas noortega, kes jäävad vara rasedaks ega huvitu õppimisest.

Tallinna pedagoogilises seminaris noorsootööd õppinud Kristi soovib näidata, et elust rõõmu tundmiseks ei pea varakult last saama ega kooli pooleli jätma.

"Olen olemas, teen aeroobikaringi, õpetan käsitööd, kunsti ja laulu," räägib ta oma ideedest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:25
Otsi:

Ava täpsem otsing