Rõuge vald teenis kruntide müügiga üle 1,3 miljoni

20. november 2006, 13:51

Rõuge vald teenis kirjalikul enampakkumisel
maha müüdud nelja elamukrundi pealt rohkem kui 1,3 miljonit krooni.

Kirjalikule oksjonile olid pakkumised esitanud osaühingud Adenet ja Rõuge Poisid, neist esimene on registreeritud Viimsi ja teine Kiili vallas Harjumaal, kirjutas Võrumaa Teataja.

OÜ Adenet tegi oma ainsa pakkumise poole miljoni krooni suuruse alghinnaga müügis olnud Nursi maantee 5 asuva 2501 ruutmeetri suuruse väikeelamumaa kohta. Ettevõte omandas selle 527 000 krooni eest.

OÜ Rõuge Poisid, mida juhatab Rõugest pärit Andre Laine, tegi pakkumised 000kroonise alghinnaga kolme kõrvuti asuva Jõe tänava elamukrundi kohta. 200 1049ruutmeetrise Jõe 4 omandas ettevõte 224 210 krooniga. Sama alghinnaga, kuid üksteist ruutmeetrit suurem Jõe 6 krunt omandati täpselt sama suure summa eest. 1621ruutmeetrine Jõe 8 müüdi 355 210 krooniga, alghind oli 320 000 krooni.

Vallavanem Kalvi Kõva sõnul teenib vald maa müügist tegelikult vähe, kuna on varem sinna investeerinud umbes 800 000 krooni. Valla kulul on kruntide juurde veetud elektriliin, veevärk ning rajatud tänavavalgustus. Kruntide müügi mõte on meelitada inimesi Rõugesse elama ja saada osa nende makstavast tulumaksust.

Pächteri sõnul võib vald tulevikus veelgi kinnisvaraarendusega tegelda, kuigi piirid seab sellele müügikõlbliku elamumaa puudus. Omavalitsusel on maad vähe, kuid riik ei soovi talle oma maad müüa, kui see kohe erastamisele läheb.
Kõva ei välista aga võimalust, et kui tulevikus tuleb müüki eraomanduses põllumaad, mis sobib ka elamuehituseks, võib vald selle kinnisvaraarenduseks osta.

Pindi Kinnisvara tänavu esimese poolaasta turuülevaate kohaselt on Võrumaa nõutuimad kinnisvaraobjektid veekoguga või selle lähedal asuvad kinnistud. Eriti hinnas on Rõuge ja Haanja piirkond. Majaostjad eelistavad elamuid, mis ei asu linnast kaugemal kui 15 kilomeetrit. Selliste elamute hinnad jäid esimesel poolaastal vahemikku 300 000 kuni miljon krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2006, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing