Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pioneeri navigatsioonisüsteem tänu IBMile hääljuhitav

ÄP 21. november 2006, 00:00

IBM muutis oma kõnetuvastuslahendusega ViaVoice hääljuhitavaks Pioneeri navigatsioonisüsteemi AVIC-HD1BT. Seda süsteemi saab paigaldada igasse topeltkõrge raadiosahtliga autosse. Varem luksusautodel olnud hääljuhitav satelliitnavigatsiooni süsteem on seega muutunud kättesaadavaks ka uute tavaautode omanikele.

Pioneeri mitmekülgne navigatsioonilahendus tugineb Tele Atlase andmebaasile, mis sisaldab 22 Euroopa riigi teedekaarte, teejuhtimisinfot ja vaatamisväärsuste andmeid. Mõne piirkonna osas on info isegi nii täpne, et juhile antakse nõu, millist sõidurada järgmisel ristmikul valida.

Lisaks navigatsioonile toimib süsteem ka muusikakeskuse ja kodukinona: seadme abil saab kuulata CDdelt muusikat ja vaadata seitsmetolliselt ekraanilt DVD-filme. Seadme 30gigabaidist kõvaketast saab kasutada ka muusikapalade hoidmiseks. Lisaks töötab süsteem käed-vabad-lahendusena igale sinihambaühendusega mobiilile.

IBMi ViaVoice tehnoloogia abil on see kõik juhitav häälkäsklustega. Muusikapalasid saab käivitada, nimetades artisti nime, loo pealkirja, albumi nime või þanri. Navigatsioonisüsteemist saab häälkäskluste abil otsida sihtkohti ja salvestada nimelisi asukohti (näiteks tundmatust kohast kodutee juhatamise käivitamiseks saab kasutada käsklust "sõidame koju"). ViaVoice'i sõnavara lubab süsteemil aru saada paljudest käsklustest ning ühe ja sama käskluse eri sõnastustest.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:23
Otsi:

Ava täpsem otsing