Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaanuarist maksab Hansapank arvelduskontodele intresse iga kuu

Annika Matson 30. november 2006, 12:08

Hansapank muudab 1. jaanuarist 2007
intresside maksmist arvelduskontodele - kui varem maksti intressid välja kord
kvartalis, siis nüüd tehakse seda iga kuu, teatas pank.

Arvestuse aluseks saab senise keskmise kuujäägi asemel päevalõpu jääk.

Hansapanga arveldustoodete osakonna juhataja Olavi Lepa sõnul on Intressiarvestuse muutmine seotud pangatoodete ühtlustamisega kõigis Hansapanga Grupi Balti pankades. "Arvestuspõhimõtte muutmine on pigem tehniline otsus ja ei too kaasa olulist muudatust arvelduskontodele väljamakstavas intressisummas, see suureneb kokku ligi 1% võrra," rääkis Lepp.

Kui varem arvutati intresse kuu keskmiste jääkide alusel, mis on suuremad kui 5000 krooni, siis nüüd on arvestuse aluseks samast piirist suurem päevalõpu jääk. Arvelduskontole kehtiv intressimäär on 0,2% aastas.

"Arvelduskonto ei ole raha hoidmiseks mõeldud teenus, vaid ikka käiberaha jaoks. Kui klient teab, et ta laekunud raha lähiajal ei vaja, soovitame kasutada tähtajalisi hoiuseid ning fonde ja teisi investeerimistooteid," Lepp. Aastase tähtajalise hoiuse intressimäär on praegu 3,15%.Kui arvelduskontol on raha eri vääringutes, arvestatakse intresse iga vääringu kohta eraldi ning kantakse nii ka kontole. Intresse arvestatakse Eesti krooni, euro, Läti lati, Leedu liti, Rootsi krooni ja USA dollarite puhul. Välja makstakse kõik intressid, mis on vähemalt 1 kroon kuu kohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2006, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing