Paralepa spaa laienemine maksis 50 miljonit

04. detsember 2006, 11:17

Neljapäeval avati Eesti esimene
talassoteraapiat pakkuv terviseasutus. 50 miljonit krooni maksma läinud korpus
AS Healile kuuluva Fra Mare spaa laienemises jääb esialgu viimaseks.

„Ühel heal päeval leidsime, et meie pakutav teenus hakkab konkurentide omale alla jääma," meenutas ASi Heal juhatuse esimees Urmas Sukles Lääne Elule.

Samal ajal jõuti ka arusaamisele, et kiiresti arenevas turismiäris jääb ellu see, kes investeerib oma tegevusse ning otsib eristumisvõimalusi konkurentide pakutavast teenusest. Nii jõutigi talassoni.

Ehituse algus sattus Suklese sõnul keerulisele ajale. „Olime just jõuliselt laienenud Tallinna turule, meie meeskond ja suur osa vahenditest oli seal hõivatud."

Ehituse kavandamise aegu oli suur põud ka ehitajaist. „Mind ei võetud jutulegi, hinnapakkumiseni tavaliselt ei jõudnud," meenutas mudaärimees Sukles. Vedamiseks loevad Fra Mare omanikud seda, et ehitusturule oli tekkinud uus firma AS Oma Ehitaja, kellele oli Thalasso Spa Fra Mare ehitus esimene suurem töö.

Fra Mare tervise– ja puhkekeskuse ehitust alustati 1994. aasta sügisel, avati see 23. veebruaril 1997. Toona võeti pangast 30 miljonit krooni laenu. 2000. aastaks oli tervisekeskus juba kitsaks jäänud ning käsile võeti suurem juurdeehitus.

Talassospaaga lisandus Fra Mares 40 voodikohta (20 tuba). Üldse on Fra Mares nüüd 220 voodikohta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing